حضور بانوی وزنه بردار کهگیلویه و بویراحمد در المپیک مایه مباهات است

چکیده: یاسوج - ایرنا - استاندار کهگیلویه و بویراحمد امروز (دوشنبه )با انتشار پیام تبریک، گفت: حضور پریسا جهانفکریان بانوی وزنه بردار این استان از شهر سی سخت در رقابت های المپیک ۲۰۲۱ توکیو ژاپن مایه غرور، افتخار و میاهات ملت ایران و مردم استان است.

در این پیام تبریک که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، حسین کلانتری آورده است : جای بسی خوشحالی است که این افتخار تاریخی در ورزش  کشور به نام پریسا جهانفکریان از کهگیلویه و بویراحمد ثبت و نام ایشان در زمره بانوان ورزشکار نام آور ایران اسلامی ماندگار شد.

استاندار در ادامه پیام تبریک خود تصریح کرد: ملت ایران به خود می‌ بالند که نبرد ورزشکار شیرزن قوم لُر از کهگیلویه و بویراحمد با پولاد سرد در  آوردگاه المپیک توکیو ژاپن را با اشتیاق به تماشا بنشینند و شاهد افتخارآفرینی او باشند.

کلانتری با اشاره به اینکه نبرد سخت بانوی ورزشکار کهگیلویه و بویراحمد در المپیک توکیو ژاپن دیدنی خواهد بود اظهار داشته است : همت والا، عزم جزم، تلاش مداوم و امید به آینده توأم با وقار، متانت و اخلاق اسلامی از ویژگی ‌های ممتاز  پریسا جهانفکریان بوده و برای ادامه راه به آن محتاج ‌است.

استاندار در این پیام با یادآوری رشادتها این خطه از دیار ایران اسلامی با بیان اینکه تاریخ گواهی می ‌دهد که دختران، پسران، زنان و مردان حماسه ساز و افتخارآفرین در کهگیلویه و  بویراحمد کم نبوده و نیست که تاکنون نیز فرازهای غرورانگیزی از تاریخ پربار ایران اسلامی را به نیکی رقم زده اند خاطر نشان کرده که اینک نوبت پریسا جهانفکریان از کهگیلویه و بویراحمد است که در المپیک توکیو ژاپن ایفای نقش کرده  و برگ زرین دیگری به آن بیفزاید.

کلانتری ضمن اظهارامیدواری که همه ورزشکاران المپیکی و پاراالمپیکی کشور در آوردگاه توکیو ژاپن بتوانند شادمانی را به  ملت ایران اهدا کنند تصریح کرد: مردم کهگیلویه و بویراحمد برای اولین بار در تاریخ ورزش این  استان شاهد افتخارآفرینی سه ورزشکار در رقابت های المپیک و پاراالمپیک هستند.

به گفته استاندار کهگیلویه و بویراحمد ، پریسا جهانفکریان در رشته وزنه برداری و علی پیروج و سامان پاکباز در رشته دوومیدانی که در  ماه‌ های اخیر با اقتدار، سختکوشی و تلاش کم نظیر موفق به کسب سهمیه المپیک و پاراالمپیک شدند  که مایه افتخار مردم استان و ملت ایران است.

کلانتری در خاتمه توفیق این سه ورزشکار المپیکی و پاراالمپیکی کهگیلویه و بویراحمد را از پروردگار خواستار شده است.

تعداد ورزشکاران ساماندهی شده مرد و زن کهگیلویه و بویراحمد در رشته های مختلف بیش از ۵۰ هزار نفر است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.