حمایت از ایده های علمی زیر سایه تولید در شرکت‌های دانش بنیان یاسوج

چکیده: یاسوج- ایرنا- شرکت دانش بنیان فراوران طبیعت یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد که حدود یکسال از تاسیس فاز نخست آن می گذرد ، توانسته ضمن جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی محصولات باکیفیتی تولید کند و در بازار داخلی به فروش برساند و حتی این محصولات قابلیت فروش در بازار های جهانی را نیز دارا هستند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، این واحد تولیدی و صنعتی موفق در آغاز راهش به عنوان یکی از کارخانه های فعال استان کهگیلویه و بویراحمد با تکیه بر توان علمی و استفاده از ظرفیت نیروهای متخصص داخلی  در این شرایط سخت کرونایی و تحریم ها با تولید محصولات باکیفیت خوراکی، مواد آرایشی و بهداشتی پا به عرصه تولید گذاشته است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مدیران اجرایی و رؤسای بانک های استان امروز (یکشنبه )بازدیدی از این واحد تولیدی داشتند و از نزدیک در جریان پیشرفت های کاری این واحد دانش بنیان قرار گرفتند.

مانع زدایی و حمایت همه جانبه  از تولید در اولویت است

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در جریان بازدید از این شرکت گفت: طبق تاکید مقام معظم رهبری حمایت از تولید پشتیبانی ها و مانع زدایی ها وظیفه دولت است و باید واحد های تولیدی و بخش تولید به درستی حمایت شوند.

حسین کلانتری افزود: براساس رویکرد کاری دولت در حمایت از تولید داخلی باید موانع پیش روی اینگونه واحدهای تولیدی به موقع رفع و از آانان در راستای اشتغال پایدار و خلق ثروت پشتیبانی ها همه جانبه باشد.

وی با اشاره به اینکه  شرکت فراوران طبیعت یاسوج در کم تر از ۹ ماه به این نقطه رسیده و تا یک ماه دیگر به بهره برداری کامل می رسد اظهار داشت: هم اینک فاز نخست آن به بهره برداری رسیده و ماشین آلات فاز دوم نصب شده است و منتظر بخش تکمیلی آن هستند.

کلانتری با بیان اینکه این طرح ۱۵۰ شغل مستقیم و حدود ۶۰۰ شغل غیر مستقیم ایجاد می کند تصریح کرد: در این شرکت بحث کشت گیاهان دارویی مطرح است و مطابق با آخرین یافته های علمی روز محصولات باکیفیت‌ تولید می شود.

وی عنوان کرد: همه حمایت ها تا این لحظه از شرکت فراوران طبیعت یاسوج صورت گرفته است و رضایت مجری طرح امیدوار کننده بود و گویای آن است که دستگاه های اجرایی استان کمک و حمایت می کنند.

کلانتری ادامه داد: این شرکت با آخرین روش های علمی از خام فروشی جلوگیری می کند و سبب توسعه کشت گیاهان دارویی، تولید و فراوری آن ها و تجاری سازی در کشور و سایر کشورها می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: سال گذشته ۳۵ واحد راکد این استان با حمایتهای انجام گرفته به چرخه تولید بازگشتند و چند برابر میانگین کشوری و موفقیت های خوبی به دست آمد.

کلانتری ابراز داشت: همچنین در راستای تحقق شعار سال حدود ۲۵ تا ۳۰ واحد راکد امسال به چرخه تولید بر می گردند و سبب تولید، ایجاد اشتغال و رونق در استان می شود.

شرکت فراوران طبیعت یاسوج از خام فروشی جلوگیری می کند

رئیس هیات مدیره شرکت فراوران طبیعت یاسوج در این بازدید گفت: این واحد تولیدی به جلوگیری از خام فروشی گیاهان دارویی کمک می کند و  به صورت سمبلیک و در مقیاس هشت هکتار کار کشت گیاهان دارویی مختلف مثل اسطوخودوس، رزماری، آویشن، نعنا و به لیمو در آن  انجام شده است.

مهر اورنگ قائدی افزود: برای اولین بار استخراج و فراوری مواد موثره گیاهان دارویی و کاربرد آن ها در تهیه گیاهان دارویی، تهیه افزودنی های خاص برای مواد خوراکی و مواد آرایشی و بهداشتی انجام می شود.

قائدی عنوان کرد: امیدوارم در تهیه دمنوش ها و نوشیدنی های گیاهی برای اولین بار به خصوص نوشیدنی های ارگانیک به سلامت و معیشت مردم کمک شود.

رئیس هیات مدیره شرکت فراوران طبیعت یاسوج تاکید کرد: در فاز بعدی این شرکت تهیه گیاهان دارویی داروهای چربی کبد، جلوگیری از سرطان معده و سرطان قلب در دست اقدام است.

وی ابراز داشت: این دارو ها ظرف سه سال آینده وارد چرخه تولید کشور خواهیم کرد.

قائدی بیان کرد: در تهیه محصولات این شرکت از ایده های علمی استفاده می شود و محصولات نانو ساختار جدیدی وجود دارد که مواد شیمیایی و سرطان زا در محصولات حذف شده است و به جای آن ها موادی که آستانه مجاز آن ها در بدن بالاتر است استفاده شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت فراوران طبیعت یاسوج عنوان کرد: در لوسین ها از عصاره گیاهان دارویی استفاده شده است و حتی همین عصاره های گیاهان دارویی به صورت چند عصاره ای برای بهبود خواص دارویی و درمانی استفاده می شود.

زمین شرکت فراوران طبیعت یاسوج ۲۰ هزار متر و سوله آن حدود ۲هزار و ۴۰۰متر است  که تاکنون از ۴۰ میلیارد تومان هزینه سرمایه گذاری در این شرکت  تنها ۱۲ میلیارد تومان آن تسهیلات بوده و تا این لحظه برای ۴۵ نفر در این شرکت اشتغال مستقیم و ۵۰ نفر در بازاریابی ایجاد شده است و با تکمیل فازهای بعدی این شرکت فرصت شغلی برای ۲۰۰ نفر به طور مستقیم و ۷۰۰ نفر به طور غیر مستقیم فراهم خواهد شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.