فرصت‌های جدید شغلی موجب کاهش بیکاری در کهگیلویه و بویراحمد شد

چکیده: یاسوج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: از سال ۹۲تاکنون خلق فرصت های جدید شغلی و پایدار موجب کاهش پنج و نیم درصدی دامنه رو به رشد بیکاری در این استان شده که نوید بخش توسعه متوازن و امید بیشتر به آینده است.

به گزارش ایرنا ، سیدحشمت اله صمیمی دوست شامگاه شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان کهگیلویه و بویراحمد با تشریح روند رو به رشد اشتغالزایی در این استان ، اظهار داشت: براساس آمارهای موجود و مستند از سال ۹۲ نرخ بیکاری در استان ۱۶,۵ درصد بود  که با اقدامات انجام گرفته از ابتدای دولت یازدهم تاکنون در حوزه اشتغال با کاهش پنج و نیم درصدی به ۱۰.۹ درصد رسیده است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تصریح کرد: در دست اجرا بودن طرح های بزرگ اقتصادی و پروژه های بزرگ عمرانی از جمله پلیمر گچساران با اشتغال ۵۰۰ نفر، پتروشیمی گچساران با ۲ هزار و ۷۰۰ نفر، پتروشیمی دهدشت با بیش از  ۴۰۰ نفر را موید این روند رو به رشد در رفع بیکاری منطقه برشمرد.
وی ابراز داشت: علاوه بر طرح های بزرگ عمرانی که در سطح استان در حال اجرا داریم، طرح های اشتغالزایی خرد خانگی کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و بنیاد برکت نقش موثری در روند کاهش بیکاری دارند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از حضور هلدینگ های بزرگ اقتصادی در استان  به عنوان اقدامی نوید بخش در خلق فرصت های جدید شغلی در آینده  این استان نام برد که با به بار نشستن ثمرات این اقدامات و به فعلیت رسیدن ظرفیت های پرشمار این استان  در سال های آینده شاهد کاهش نرخ بیکاری و رشد اشتغال بیشتر در جای جای این استان خواهیم بود.
 مشکلات تعداد ۱۱ طرح اقتصادی با حضور مدیران عامل بانک ها و صاحبان طرح ها در راستای تحقق شعار سال و در جهت حمایت از اشتغال پایدار و رفع موانع تولید مورد بررسی قرار گرفت و راهکارهای لازم جهت برون رفت این واحدها از تنگناهای موجود ارایه شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.