میزان مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد نیاز به کاهش دارد

چکیده: یاسوج - ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: مردم این استان میزان مصرف برق خود بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۱ شب را کاهش دهند.

جمال معتمدی نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: چنین اقدام مهمی منجر به تأمین هر چه بهتر برق پایدار و جلوگیری از بروز خاموشی ها در کهگیلویه و بویراحمد می شود.

وی افزود: بدلیل کاهش بارندگی و افزایش دمای هوا محدودیت‌ هایی در زمینه تولید برق در کهگیلویه و بویراحمد ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر همین اساس از مردم استان درخواست می شود نسبت به مدیریت و  کاهش مصرف برق اقدام کنند.

معتمدی نژاد با اشاره به لزوم رعایت برخی نکات و مسائل از سوی مردم کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: این نکات شامل تنظیم کولرهای  گازی بر روی ۲۵ درجه سانتیگراد، استفاده از دور کُند در کولرهای آبی، استفاده از نور طبیعی روز و خاموش کردن لامپ‌ های اضافی و استفاده نکردن از وسایل پرمصرف برقی مانند اتو، ماشین لباسشویی و ماشین ظرفشویی بین ساعت ۱۲ ظهر تا ۲۱ شب است.

وی ابراز داشت: تغییر برنامه کاری کارگاه ‌ها و کارخانه ‌های صنعتی به ساعت ۲۱ شب تا ۹ صبح و فعالیت نکردن در زمان های اوج مصرف،  استفاده نکردن و فعالیت نداشتن پمپاژهای کشاورزی در ساعت های اوج مصرف و کاهش بار مصرفی دستگاه های اجرایی و مکان های عمومی به ۵۰ درصد در ساعت های اداری و ۱۰ درصد در ساعت های غیراداری نیز از دیگر نکات و مسائلی است که باید از سوی مردم کهگیلویه و بویراحمد رعایت شود.

بیش از ۲۷۰ هزار مشترک برق در بخش های خانگی، اداری، تجاری، صنعتی و کشاورزی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.