وضعیت گچساران از نظر شیوع کرونا قرمز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شهرستان گچساران از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفت.

پرویز یزدان پناه روز سه شنبه در این باره اظهار داشت: شهرستان گچساران همراه با ۶۲ شهرستان دیگر در کشور قرمز شده است.

وی افزود: با توجه به مراودات شهرستان های گرمسیری استان با استان بوشهر، احتمال ورود کرونای هندی به استان وجود دارد که می تواند باعث مبتلا شدن عده زیادی از مردم و مرگ و میر بعضی از آنها شود.

یزدان پناه بیان اینکه ۱۶۱ بیمار در بیمارستان های معین کرونا بستری هستند، عنوان کرد: از این تعداد ۶۱ نفر مبتلای قطعی به کرونا بوده و ۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در استان تاکنون ۴۹ هزار و ۹۳۰ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۶ رپید تست انجام شده که ۱۱ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در شهرستان های گچساران، بهمئی و کهگیلویه و از ۲۴۴ نمونه pcr انجام شده ۲۸ درصد موارد مثبت و بیشترین مبتلایان در بویراحمد، کهگیلویه و گچساران بود.

وی ادامه داد: رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، استفاده همه مردم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و عدم حضور در هر گونه تجمعی و دورهمی لازم است همچنین باید از مسافرت به سایر نقاط کشور و حضور در مراکز پرخطر پرهیز نمود تا بتوان جلوی بوجود آمدن پیک بعدی کرونا را گرفت.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.