۱۰ شرکت دانش بنیان در کهگیلویه و بویراحمد مستقر است

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اینک ۱۰ شرکت دانش بنیان و ۴۴ واحد فناور در پارک علم و فناوری و مراکز رشد این استان مستقر است.

علی طیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خود را از اسفندماه ۱۳۹۷  با ۲ شرکت دانش بنیان و ۱۴ واحد فناور آغاز کرد.

وی افزود: تعداد اشتغال مستقیم ایجاد شده از سوی شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور زیرمجموعه پارک علم و فناوری کهگیلویه و  بویراحمد ۳۰۴ نفر است.

معاون پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: فضای فیزیکی و ساختمان های پارک علم و فناوری استان در سال نخست فعالیت یک هزار و ۱۳۵ مترمربع بود در حالی که این میزان هم اینک به ۱۰ هزار و ۴۳۵ مترمربع رسیده است.

طیبی عنوان کرد: یکی دیگر از شرکت های زیرمجموعه پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد به تازگی به جمع شرکت های دانش بنیان این استان پیوست.

وی ابراز داشت: نام این شرکت «انرژی موج خورشید» بوده که توانست شرایط لازم برای پیوستن به شرکت های دانش بنیان کشور را کسب  کند.

طیبی گفت: این شرکت در زمینه تولید، نصب و تجهیز نیروگاه های خورشیدی فعالیت می کند و با ایجاد اشتغال مستقیم برای ۱۲ نفر در حال اجرای طرح های مختلف در کهگیلویه و بویراحمد و برخی استان های همجوار است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.