هر گونه همایش انتخاباتی عمومی درباشت و بوستان ممنوع است

چکیده: گچساران- ایرنا -فرماندار باشت گفت: هر گونه همایش انتخاباتی در محافل عمومی شهر باشت و بوستان ممنوع است و سخنرانی های نامزدها انتخاباتی طبق برنامه ریزی انجام شده در ورودی شهر باشت انجام خواهد شد.

سید مسعود حسینی روز یکشنبه در گفت و با خبرنگار ایرنا افزود: برای هر چه بهتر برگزار شدن انتخابات پیش رو در ۶۱ شعبه اخذ رای این شهرستان اقدامات لازم انجام شده است.

وی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا در این شهرستان تاکید کرد و گفت: برپایی هر گونه تجمعات انتخاباتی در خارج از مکان مشخص شده در سطح شهر باشت و بوستان ممنوع می باشد.

حسینی تصریح کرد: در این دور از انتخابات به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط انتخابات تا حدودی متفاوت تر از ادوار گذشته خواهد بود.

وی اظهار داشت: در فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی پروتکل های بهداشتی رعایت شود و رعایت نکردن دستورالعمل های بهداشتی تهدیدی برای سلامت مردم می باشد که پیگیری قانونی خواهد داشت.

حسینی ادامه داد: برگزاری هر گونه همایش، تجمع انتخاباتی، سخنرانی در مکان های سر بسته  طبق مصوبه ستاد ملی کرونا ممنوع است و در صورت مشاهده طبق قانون با متولیان برگزاری این نشست ها برخورد خواهد شد.

وی گفت: بمنظور هماهنگی های لازم تاکنون جلسات متعددی با نامزدهای شورای شهر و روستا، ستادهای تبلیغاتی آنها و همچنین مسئولین ستادهای تبلیغاتی نامزدهای میان دوره ای مجلس و  ریاست جمهوری در این شهرستان انجام شده است.

حسینی ابراز کرد: بدلیل احتمال شیوع پیک کرونا در شهرستان  برپایی تجمعات و تبلیغات انتخاباتی خارج از زمانبندی تعریف شده ممنوع می باشد و کاندید های انتخاباتی باید در طبق دستورالعمل های ابلاغی به قانون عمل کنند.

وی  بر رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، پیشگیری از تخلفات انتخاباتی و ایجاد نظم و انسجام فعالیت های تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی و تاکید شد.

فرماندار باشت گفت: تلاش برای آرامش فضای انتخابات وظیفه همه مسئولان، رسانه های ارتباط جمعی،فعالان عرضه تبلیغات،هواداران و نامزدهاست.

وی تصریح کرد: سلامت،امنیت،آرامش و حضور حداکثری مهمترین اولویت های برگزار کنندگان انتخابات ۲۸ خرداد امسال است.

حسینی  با بیان اینکه عوامل اجرایی این شهرستان برای برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم آمادگی کامل دارد گفت: انتظار می رود  رسانه های ارتباط جمعی همه تلاش خود را برای شرکت حداکثری مردم در انتخابات امسال بکار گیرند.

برای برگزاری  انتخابات پیش رو ۴۰ شعبه برای بخش مرکزی و ۲۱ شعبه برای بخش بوستان در نظر گرفته شده است.

 ۳۸ درصد از شعب اخذ رأی این شهرستان معادل ۲۳ شعبه در شهر و مابقی در روستاهاست.

انتخابات ریاست جمهوری، ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان با سراسر کشور ۲۸ خردادماه جاری برگزار می‌شود.

حوزه انتخابیه شهرستان های باشت وگچساران ۱۵۰هزار نفرجمعیت دارد و دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.