دومین کارخانه فولاد در بویراحمد احداث می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با کسب مجوز، دومین کارخانه فولاد در شهرستان بویراحمد احداث می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز یکشنبه در نشست شورای اشتغال کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: نرخ بیکاری این استان  در سال ۱۳۹۲، ۱۶.۵ درصد بود در حالی که این میزان هم اینک و با وجود شیوع بیماری کرونا به ۱۰.۵ درصد رسیده است.

وی افزود: هشت طرح بزرگ صنعتی هم اینک در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اقدام مهمی در حوزه معادن این استان انجام و تحرک ارزنده ای نیز در حوزه پتروشیمی در استان ایجاد شده است.

کلانتری عنوان کرد: اعتبار تصویب شده برای این طرح ها ۳۷۰ هزار میلیارد ریال است که تاکنون ۱۵۰ هزار میلیارد ریال آن جذب  شده است.

وی ابراز داشت: فاز نخست پتروشیمی گچساران در آینده ای نزدیک به بهره برداری می رسد و با افتتاح این هشت طرح بزرگ صنعتی زمینه  اشتغال سه هزار و ۵۰۰ نفر در استان فراهم می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۱۹ استان کشور توانسته طرح جهش تولید را به مرحله انعقاد قرارداد برساند و کهگیلویه و بویراحمد دومین استان بود که در این زمینه قرارداد منعقد کرد.

کلانتری اظهار داشت: ۱۵ طرح در زمینه های مختلف تا پایان دولت تدبیر و امید در کهگیلویه و بویراحمد تکمیل و در اختیار مردم این استان قرار می گیرد.

وی افزود: باید تلاش کرد که هر واحد تولیدی کهگیلویه و بویراحمد که روزنه ای برای احیا دارد دوباره به چرخه تولید برگردد.

کلانتری بیان کرد: مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با سرمایه گذار لبنانی کارخانه سیمان  مارگون برای اجرای چهار طرح تولیدی و اقتصادی  دیگر به تفاهم رسیده اند.

وی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد قابلیت های فوق العاده ای در زمینه های گوناگون دارد و تاکنون نیز ۹۸.۵ درصد تسهیلات اشتغال روستایی از سوی بانک های عامل این استان پرداخت شده است‌.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.