نمایش تولیدی کهگیلویه و بویراحمد به جشنواره تئاتر روسیه راه یافت

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نمایش «دستهایت کو مم حسن» از این استان جواز حضور در  جشنواره تئاتر تاتارستان روسیه را کسب کرد.

محمدعلی پیرسبزی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این نمایش از آثار رضا کرمی زاده کارگردان و هنرمند کهگیلویه و  بویراحمد است.

وی افزود: این نمایش به عنوان نماینده ایران به مدت هشت روز و از یکم تا هشتم شهریورماه ۱۴۰۰ برابر با ۲۳ تا ۳۰ آگوست ۲۰۲۱ در جشنواره تئاتر تاتارستان روسیه در شهر کازان به نمایش گذاشته می شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این نمایش در بیست و دومین جشنواره تئاتر فتح خرمشهر که آبان ماه ۱۳۹۹ در خرمشهر برگزار شد توانست ۹ جایزه را در بخش ‌های مختلف تصاحب و به عنوان برترین نمایش جشنواره انتخاب شود.

پیرسبزی عنوان کرد: موضوع این نمایش در حوزه دفاع مقدس بوده و داستان تعدادی همکلاسی را روایت می کند که در جبهه بزرگ شده اند و در یک عملیات نیز با همدیکر بوده اند و تنها «مم حسن» برمی گردد و او نیز فراموش کرده که دستش را کجا جا گذاشته است.

وی ابراز داشت: هنرمندان کهگیلویه و بویراحمد که در این نمایش به ایفای نقش پرداخته اند شامل اکبر آیین، نازنین نادرپور، مهرداد علی پور، پوریا نیک اقبالیان، اردلان فنی و وحید شفیعی هستند.

پیرسبزی گفت: دیگر عوامل ساخت این نمایش نیز شامل رضا کرمی زاده کارگردان و طراح صحنه، کیانوش کریمی دستیار کارگردان، رضا گشتاسب سرپرست گروه، حسین اصیلی تولید موسیقی، حمید جوکار طراح نور، یاسمن پناه طراح لباس، مینا پناه پوری طراح گریم، علی عبدیانی نژاد مدیر صحنه، مصطفی لاهوتی نژاد مسؤول هماهنگی، مهسا محجوب لاله روابط عمومی و امور بین الملل و شهرام شیبانی، علی احمدی، مصطفی نوری، عنایت صالح پور و سعید گشتاسب اجرای دکور هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.