انتظارات شهروندان گچسارانی از رییس جمهور آینده

چکیده: گچساران- ایرنا- ۱۰روز تا زمان برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده و قشرهای مختلف مردم شهرستان در جنوب غربی کهگیلویه وبویراحمد براساس وضعیت زندگی خود انتظارات مختلفی را از رییس جمهور آینده در فضای مجازی مطرح می کنند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، این روزها که هواداران نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به دلیل تاکید بر رعایت مراقبت بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا با تشکیل تعداد پرشماری گروه در شبکه های اجتماعی در مورد انتخابات اظهارنظر می کنند و شهروندان هم با مطرح کردن مطالبات خود در حال تبادل نظر برای برگزیدن انتخاب اصلح هستند شهروندان گچساران در این محافل مجازی با یادآوری پیشتازی آنان در انتخابات دوره های پیشین می گویند: برنامه محوری انتخاب اول آنان در انتخابات بیست و هشتم خرداد ماه امسال است.

این شهروندان عدالت در نظام اداری،افزایش سهم بانوان از پست های مدیریتی،رفع موانع تولید در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی،حمایت از مشاغل خدماتی حوزه گردشگری که در دوران ویروس کرونا متحمل خسارت های سنگینی شدند و توجه بیشتر به هنرمندان را از مهمترین مطالبات خود از رییس جمهور آینده مطرح می کنند.

توجه به معیشت هنرمندان

یک هنرمند گچسارانی توجه به معیشت هنرمندان و تولیدکنندگان آثار فاخر را مهمترین درخواست این قشر فرهیخته از رییس جمهور آینده می داند و تاکید می کند: اگرچه در سال گذشته صندوق اعتباری هنر حمایت هایی از جامعه هنری داشت اما این رویکرد نیازمند تقویت است.

سارا مظاهری که در رشته عکاسی فعالیت می کند می گوید: هنرمندان نقش مهمی در توسعه فرهنگی دارند و برای افزایش انگیزه آنان و تولید آثار فاخر نیاز به حمایت های بیشتری دارند.

وی اضافه کرد: درآمد بسیاری از هنرمندان در دوران انتشار ویروس کرونا کاهش چشمگیر یافته و این قشر زحمت کش به دلیل لغو جشنواره ها، سوگواره ها و بسیاری ازبرنامه های  فرهنگی از در ۱۵ ماه اخیرخانه نشین شده اند به همین دلیل نیاز است تا دولت با برنامه های مدون به بهبود معیشت آنان کمک کند.

تحقق عدالت اداری

یک کارمند شاغل در یکی از دستگاه های اجرایی گچساران با اشاره به اینکه بخش مهمی از عملکرد و خدمات دستگاه های اجرایی از سوی نیروهای  قراردادی ارائه می شود و با وجود اینکه نوع خدمت در شرایط مساوی است اما حقوق آنان بسیار کمتر  از نیروهای رسمی است تاکید می کند که تحقق عدالت اداری و مزایای شغلی مطالبه مهم کارمندان از رییس دولت سیزدهم است.

پری مرادی با یادآوری اینکه تعداد پرشماری از کارکنان دستگاه های اجرایی با وجود داشتن تحصیلات مرتبط و مدرک در مقطع بالاتر و ارائه خدمات با کیفیت اما حقوق آنان نسبت به نیروهای رسمی بسیار کمتر است گفت که از رییس جمهور آینده انتظار می رود برای ساماندهی حقوق و مزایای نیروهای قراردادی شاغل در  نهادها وسازمان های مختلف چاره اندیشی شود.

ایجاد صنایع تبدیلی

یکی از کشاورزان منطقه فعال روستای دیل گچساران می گوید: توسعه زیرساخت های صنایع تبدیلی از مهمترین انتظارات بهره برداران این حوزه از رییس جمهور آینده است.

یارمحمد علیزاده تاکید می کند که با وجود ایجاد زیرساخت های تامین آب کشاورزی در سال های اخیر میزان تولید محصولات کشاورزی به ویژه میوه بیشتر شده اما دسترسی نداشتن به بازار هدف باعث فروش محصولات به نرخ کمتر از ارزش واقعی محصول به دلالان شده است.

وی با اشاره به اینکه کشاورزی یکی از مهمترین حوزه های  درآمدی مردم گچساران است از مسوولان خواست تا با ایجاد صنایع تبدیلی مانند کارخانه های فراوری وبسته بندی، میوه خشک کنی و سردخانه های نگهداری میوه به رونق تولید در این حوزه کمک کنند.

مطالبات بانوان

یک بانوی خانه دار با گچسارانی معتقد است که جامعه زنان کشورمان دارای افراد توانمند زیادی برای خدمت در پست های وزارتی هستند و توانایی سپردن پست کلیدی به برخی از چهره های نخبه وجود دارد.

رویا کاییدی اضافه کرد: درک شرایط زنان و بهبود وضعیت بانوان نیازمند حضور این قشر در کابینه دولت آینده است تا با درک شرایط آنان بتوانند خدمات بهتری به بانوان ارائه دهند.

وی با اشاره  به سیاست دولت برای فرزند آوری با توجه به کاهش جمعیت جوان کشور تاکید کرد: تحقق این امر نیازمند ارائه مشوق های واقعی و خارج از شعار است.

این بانوی جوان عنوان کرد: پرداخت حقوق  به زنان خانه دار یکی از این مشوق هاست زیرا بسیاری از زنان به دلیل وضعیت سخت اقتصادی مجبور به انجام فعالیت های شغلی برای کسب درآمد به صورت پاره وقت دربخش خصوصی هستند و این امر خانواده ها را به سوی تک فرزندی هدایت کرده است.

وی بیمه زنان خانه دار را از اقدام های خوب در سال های اخیر دولت برای حمایت از زنان دانست و اضافه کرد: رییس جمهور آینده می تواند با قبول پرداخت بخشی از این بیمه برای حمایت از آنان گام اثربخشی بردارد.

رونق اشتغال درخواست رای اولی ها

یک رای اولی با بیان اینکه شور و  شوق زیادی برای فرا رسیدن زمان انجام اولین مشارکت سیاسیخود دارد می گوید: ایجاد شرایط اشتغال مهمترین مطالبه نسل امروز از رییس جمهور آینده است.

امیرمحمد احمدزاده با بیان اینکه رفاه آینده جوانان در گرو داشتن شغل مناسب است عنوان می کند که فراهم کردن زمینه راه اندازی کارخانه ها و واحدهای تولیدی نیاز مهم امروز کشور است.

او بیان کرد: تحقق این امر ضمن ایجاد اشتغال به کاهش وابستگی به کالاهای خارجی نیز کمک می کند.

احمدزاده با یادآوری اینکه اعتماد به جوانان در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران باعث ساخت کالاهای مورد  نیاز  این شرکت در سال های اخیر شده است تاکید می کند توجه به جوانان از یک شعارکلیشه ای باید تبدیل به اجرا درعمل شود.

براساس آمار موجود ۱۰۳ هزار نفر واجد شرایط رأی دادن در انتخابات ۲۸ خرداد در مناطق شهری و روستایی در شهرستان گچساران هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.