جزئیات تعیین افزایش مالیات توافقی اعلام شد

چکیده: یاسوج - ایرنا- مدیرکل امورمالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت:صاحبان مشاغل با میزان مالیات ۳۰میلیون ریال بدون افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ مالیات سال ۱۳۹۹ را باید پرداخت کنند.

محمد علی غفاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:میزان افزایش مالیات صاحبان مشاغل با میزان مالیات بیش از ۳۰ تا ۶۰میلیون ریال چهار درصد نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸ خواهد بود.

وی بیان کرد: همچنین صاحبان مشاغل با میزان مالیات بیش از ۶۰ تا ۱۲۰ میلیون ریال هشت درصد افزایش نسبت به عملکرد سال گذشته خواهند داشت.

مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:صاحبان مشاغل با میزان مالیات بیش از ۱۲۰میلیون ریال نیز مکلف به پرداخت مالیات به میزان۱۲درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۱۳۹۸هستند.

وی تصریح کرد:مودیان مالیاتی برای ثبت اظهارنامه مالیاتی خود به سامانه https://ntr.tax.gov.ir  مراجعه نمایند.

براساس مصوبه هفتادویکمین جلسه ستادملی مدیریت کرونا  فعالان اقتصادی تا حداکثرفروش کالا و خدمات تا مبلغ ۱۶میلیارد و۲۰۰میلیون ریال درسال مشمول تبصره ماده ۱۰۰هستند و می توانند از مزایای مالیات توافقی استفاده کنند.
غفاری تاکید کرد:صاحبان مشاغل تا پایان روز سی و یکم خرداد ماه سال جاری برای ارائه الکترونیکی اظهارنامه مالیاتی فعالیت های شغلی خود در یک ساله گذشته فرصت دارند.

وی عنوان کرد: همچنین اشخاص حقوقی تا پایان تیر ماه امسال برای ارائه اظهارنامه مالیاتی یک سال گذشته تاکنون فرصت دارند.

غفاری اظهار داشت: ۱۹هزار و۵۰۰مودی مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد در سال گذشته اظهارنامه مالیاتی ارائه کرده اند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.