۸۰ درصد مردم زلزله زده سی سخت با بانک ها قرارداد منعقد کردند

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۸۰ درصد مردم زلزله زده شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا برای دریافت  تسهیلات مسکن با بانک های عامل این استان قرارداد منعقد کرده اند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز سه شنبه در نشست ستاد بازسازی شهر زلزله زده سی سخت که در یاسوج برگزار شد، اظهار داشت: از چهار هزار و ۸۸۰ پرونده تشکیل شده تاکنون سه هزار و ۹۲۳ فقره معادل ۸۰ درصد منجر به انعقاد قرارداد با بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد برای دریافت تسهیلات مسکن شده است.

وی افزود: .۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ پایان زمان انعقاد قرارداد مردم زلزله زده شهر سی سخت با بانک های عامل کهگیلویه و بویراحمد به منظور دریافت تسهیلات مسکن خواهد بود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: چنانچه صاحبان منازل تخریب شده در شهر زلزله زده سی سخت برای بازسازی آنها با بانک های عامل  کهگیلویه و بویراحمد قرارداد منعقد نکنند از نظر بانک ها انصراف تلقی می شود.

کلانتری عنوان کرد: مأموریت اصلی متولیان امر و مسؤولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بازسازی منازل تخریب شده و تعمیر منازل آسیب دیده  از زلزله در شهر سی سخت و روستاهای شهرستان دنا است.

وی ابراز داشت: بازسازی مناطق زلزله زده سی سخت تعریف خاص خود را دارد و منازل تعمیری و بازسازی در این شهر و روستاهای شهرستان  دنا مشخص شده است.

کلانتری گفت: تلاش می شود که تا پایان تیرماه امسال منازل مردم زلزله زده شهر سی سخت ساخته و آماده تحویل باشند.

وی اظهار داشت: شتاب بخشی در ساخت و تعمیر منازل مردم زلزله زده شهر سی سخت و روستاهای شهرستان دنا نیازمند مشارکت جدی مردم این منطقه است.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.