۱۰۴۲ شعب اخذ رای در کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده است

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکهزار و ۴۲ شعبه اخذ رای برای انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان پیش بینی شده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری در هجدهمین جلسه ستاد انتخابات استان در یاسوج اظهار داشت: کهگیلویه بویراحمد به لحاظ احراز هویت و صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهر و روستاها شاخص کشور است.

وی افزود: از مجموع چهار هزار و ۵۵۶ نفر نامزد انتخابات شوراهای اسلامی روستاها، ۱۱۳ نفر انصراف دادند و ۱۳۶ نفر رد صلاحیت شده و جمعا ۹۷ درصد داوطلبان احراز صلاحیت شده اند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۶۹۹ روستای استان شورای سه نفره و ۷۱۹ روستا در استان به حد نصاب شورای اسلامی رسیده اند که از پنج تا ۲۰ نفر برای هر کرسی شوراهای اسلامی در روستاها به رقابت می پردازند.

کلانتری تصریح کرد: ۶۴۸ نفر نامزد انتخاباتی ۱۸ شهر استان بوده که ۳۰ نفر رد صلاحیت شده است.

وی ابراز داشت: ۹۶ درصد نامزدها تایید صلاحیت شده اند و این تعداد نامزد برای ۹۶ کرسی و به ازای هر کرسی هفت نفر رقابت می کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در این دوره از انتخابات به دلیل شرایط کرونا، تعداد شعب اخذ ۱۵ درصد افزایش یافته است.

کلانتری تصریح کرد: با توجه به حساسیت سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستاها و میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان های گچساران و باشت، پیش بینی های لازم به لحاظ تجهیزات، امکانات بهداشتی و نظارت کافی در خصوص رعایت دستورالعمل های ستاد مدیریت مقابله با کرونا نیز در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: حذف اثر انگشت در انتخابات به منظور رعایت دستورالعمل بهداشتی مقابله با بیماری کرونا اعلام شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: تاکنون از هیچ دستگاه نظارتی گزارشی مبنی بر اینکه مدیرکل و یا مسئولی در تجمعات و یا جایی برای تبلیغات انتخابات حضور داشته اعلام نشده است.

کلانتری بیان کرد: اعلام کرده ایم که حضور مدیران کل  و مسئولان در تبلیغات ممنوع است مگر اینکه استعفا داده باشند و در غیر این صورت مطابق با قانون برخورد خواهد شد.

وی ابراز داشت: کارکنان دستگاه های دولتی هم در وقت اداری حق حضور در تبلیغات انتخاباتی را ندارند و در این رابطه اگر گزارشی ارائه گردد برخورد قانونی اعمال می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: حق نداریم له یا علیه نامزدی در سه انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت تبلیغ و یا از امکانات دولتی استفاده کنیم.

کلانتری گفت: تبلیغات نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا و مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت از ۲۰ خردادماه جاری شروع می شود و تا ۲۶ خردادماه  ادامه دارد و قبل از این روزها تبلیغات انتخاباتی غیرقانونی می باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنین هرگونه تجمع و راه اندازی کارناوال انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستاها و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی گچساران و باشت ممنوع است و چنانچه در جایی چنین اقدامی صورت گیرد فرمانداران گزارش دهند.

کلانتری تاکید کرد: ستاد انتخابات استان با تلاش رئیس این ستاد احد جمالی و اعضای ستاد به صورت شبانه روزی فعال هستند و همه مسائل را به ریز رصد می کنند و زیر نظر دارند و بررسی می کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.