۹۵۰ میلیارد ریال برای کمک به حوزه راهداری کهگیلویه تامین شد

چکیده: یاسوج - ایرنا - نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: در یکسال گذشته ۹۵۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث جلده و کمک به حوزه راهداری در این شهرستان های چهارگانه تامین شده است.

حجت الاسلام سید محمد موحد روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: این میزان اعتبار با همکاری وزارت راه و شهرسازی با توجه به محرومیت منطقه تامین شده است.

وی بیان کرد: از این میزان ۷۵۰ میلیاردر یال برای احداث و تعمیرات ابنیه فنی، حذف نقاط حادثه خیز، نگهداری، بهسازی و آسفالت راه روستایی در شهرستانهای چهارگانه هزینه خواهد شد.

موحد تصریح کرد: تاکنون ۶۰ درصد از این طرحها در شهرستانهای کهگیلویه، چرام و، لنده و بهمئی هزینه شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به کوهستانی بودن راه های ارتباطی این چهار شهرستان ، ۱۴۰ میلیارد ریال نیز برای ارتقا ایمنی مسیرهای ارتباطی نیز هزینه شده است.

موحد فرسودگی ماشین آلات راهداری را یکی از مشکلات اساسی حوزه راهداری این مناطق دانست و اظهار کرد: در یکسال گذشته ۶۰ میلیارد ریال برای نوسازی و تجهیز ماشین آلات راهداری از سوی دولت تخصیص داده شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: ۲۳۵ نقطه حادثه‌خیز کم‌هزینه زودبازده و حدود ۱۶ نقطه حادثه خیز پرهزینه از سال ۱۳۹۷ تاکنون در نقاط مختلف این استان رفع شده است.

محمد نصیری راد عنوان کرد: آمارها نشان می دهد که ۹۰درصد از سوانج جاده ای در کهگیلویه و بویراحمد در اثر خطاهای انسانی بوده است.

وی بیان کرد: دلیل حدود ۴۱ درصد تصادف ها تخطی از سرعت مجاز ، ۲۳ درصد انحراف و تجاوز به چپ، ۱۶.۶ توجه نکردن به جلو و  ۱۰ درصد رعایت نکردن حق تقدم بوده است.

از مجموع حدود ۶ هزار کیلومتر راه موجود در این استان بیش از چهار هزار کیلومتر آن راه های روستایی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد با جمعیتی حدود۷۲۳هزار نفر جمعیت دارای هشت شهرستان ، ۱۷ بخش و یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه در جنوب غربی ایران واقع شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.