میزان مصرف برق در گچساران به رکورد ۱۵۵ مگاوات رسید

چکیده: گچساران - ایرنا -رئیس شرکت توزیع برق گچساران گفت: با افزایش دمای هوا در روزهای اخیر مصرف برق در این شهرستان به رکورد ۱۵۵ مگاوات رسیده که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰درصد افزایش یافته است.

علی روانگرد روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهار امسال به دلیل کم بارشی زودتر از سال‌های قبل هوای گچساران گرم شده به همین دلیل استفاده از وسایل خنک کننده در این شهرستان بیشتر شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر برنامه خاموشی برق برای چاه‌های کشاورزی اجرا می‌شود و در صورت ادامه روند کنونی مصرف برق ناچار به خاموشی برق مشترکان خانگی نیز خواهیم شد.

مدیر شرکت توزیع نیروی برق شهرستان گرمسیری گچساران گفت: مشترکان در ساعت‌های اوج مصرف (۱۲ تا ۱۶ و ۲۰ تا ۲۳)، مصرف خود را به میزان ۱۰ درصد کاهش دهند.
روانگرد اضافه کرد: ساعت‌های اوج بار (پیک مصرف) تا حد امکان هنگام استفاده از کولرهای گازی، ترموستات بین ۲۳ تا ۲۵ درجه سانتیگراد قرار گیرد.
وی بیان کرد: هنگام استفاده از وسایل سرمایشی در ساعت‌های اوج بار، تا حد امکان از روشن کردن لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشویی، ظرف شویی و جارو برقی خودداری کنند.
روانگرد ابراز داشت: خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، از دیگر راه های ساده صرفه جویی در مصرف برق است.

کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: ایستگاه های امامزاده جعفر و دوگنبدان در گچساران گرمترین دمای هوا در شبانه روز گذشته را گزارش کرده اند.

ولی بهره مند اظهار داشت: دمای هوای منطقه امامزاده جعفر و شهر دوگنبدان در گرمترین زمان شبانه روز گذشته به ترتیب ۴۵.۸و۴۶.۸ درجه سانتیگراد ثبت شده است.

وی بیان کرد: روند گرمای هوای گچساران در ۲۴ ساعت آینده ادامه دارد.

شهرستان گچساران حدود ۵۰ هزار مشترک برق دارد که از این تعداد ۳۵ هزار اشتراک شهری و مابقی روستایی است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.