۵۰ مقاله علمی دانشمند کهگیلویه و بویراحمد در مجلات دنیا منتشر شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد  گفت: تاکنون ۵۰ مقاله علمی پروفسور حسین صادقی منصورخانی از دانشمندان این استان در مجلات معتبر دنیا منتشر شده است.

شهین تاج آرامش در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برخی از تحقیقات و پژوهش های علمی پروفسور صادقی شامل بررسی اثرات ضدالتهاب داروهای ضدافسردگی، بررسی تأثیر گیاه علف چشمه (بَکَلو) بر التهاب و پارامترهای اکسیداتیو در بیماران همودیالیزی، بررسی اثرات مفید گیاه سنبله کرک دار (اُو لیله) و علف چشمه (بَکَلو) بر کبد و کلیه در مدل‌ های حیوانی و بررسی سمی نبودن میوه بلوط در مدل‌ های حیوانی است.

وی افزود: پروفسور صادقی عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد است.

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پروفسور صادقی یکی از پژوهشگران و فناوران عرصه سلامت دانشگاه علوم پزشکی این استان است.

آرامش عنوان کرد: پروفسور صادقی با کسب ۱۵ رأی مثبت (تمام آرا) از هیأت ممیزه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد به عنوان جوان ‌ترین استادتمام این دانشگاه انتخاب و معرفی شد.

وی ابراز داشت: این پروفسور کهگیلویه و بویراحمدی اوایل امسال به عنوان استاد نمونه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی اسنان معرفی و تجلیل شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.