کرونا جان ۳ بیمار مبتلا به کرونا را در کهگیلویه و بویراحمد گرفت

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار جانباختگان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت سه بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۷۷ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه عصر چهار شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون ۱۹۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای  کهگیلویه و بویراحمد بستری که از این تعداد ۹۶ نفر مبتلای قطعی و ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه درمان هستند.

وی افزود: از مجموع  ۳۰۹ جواب نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۳۰ درصد موارد مثبت بوده که بیشترین موارد مثبت به ترتیب در شهرستان های  بویراحمد، کهگیلویه و گچساران بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ضروری است در این شرایط حساس و ناپایدار از هر گونه دید و بازدید و مسافرت غیر ضروری خودداری شود.

یزدان پناه عنوان کرد: دورهمی ها و تجمعات نقش مهمی در انتقال  کرونا داشته است و  رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون افراد واحد شرایط می تواند کمک به کنترل این بیماری کند.

وی با اشاره به ممنوعیت ورود خودروها و مسافرهای غیربومی به استان تاکید کرد: از امروز ساعت ۱۲ همزمان با سراسر کشور تا روز ۱۷ خرداد ساعت ۱۲ ظهر طرح ممنوعیت ترددها به استان را خواهیم داشت و باید این طرح در شهرهای یاسوج و شهرستان دنا به علت آب و هوای خوب با جدیت خاصی اجرا شود.
هم اکنون شهرستان های بویراحمد،گچساران و مارگون در وضعیت نارنجی و سایر شهرستان های کهگیلویه و بویراحمد در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.