۲۲ مدرسه شهرستان دنا به امکانات ورزشی و بهداشتی تجهیز شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۲ مدرسه ابتدایی شهرستان زلزله ‌زده دنا امروز دوشنبه در آیینی به امکانات ورزشی و بهداشتی تجهیز شد.

سیده فریبا حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جمعی از مسؤولان آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد به همراه برخی معلمان و دانش آموزان شهرستان دنا در این آیین حضور داشتند.

وی افزود: ۱۶ مدرسه شهرستان دنا به اتاق بهداشت، سرویس‌ های آبخوری و امکانات بهداشتی و چهار مدرسه آن نیز به کلاس درس تربیت بدنی مجهز شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاوه بر این نیز ۲ مدرسه پویا امروز و در همین آیین در شهرستان دنا راه اندازی شد.

حسینی عنوان کرد: هدف از این اقدام کیفیت بخشی هر چه بیشتر به وضعیت ورزشی و بهداشتی مدارس ابتدایی شهرستان دنا بوده است.

وی ابراز داشت: اعتبار هزینه شده برای تجهیز این ۲۲ مدرسه شهرستان شهرستان دنا به امکانات ورزشی و بهداشتی ۲۵ میلیارد ریال است.

حسینی گفت: مدارس پویا در شهرهای پاتاوه و میمند و کلاس‌ های درس تربیت بدنی نیز در شهر سی سخت و روستاهای چناربرم ،تمنک و توت نده شهرستان دنا راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: تاکنون ۶۲ مدرسه پویا و ۱۵ کلاس درس تربیت بدنی در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شده است.

زلزله ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر ساعت ۲۲ و پنج دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۹ شهر سی ‌سخت مرکز شهرستان دنا را لرزاند.

مرکز لرزه نگاری کشور اعلام کرد که این زلزله در عمق هشت کیلومتری زمین اتفاق افتاده است.

بر اساس این گزارش زلزله در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌ سخت، ۱۹ کیلومتری کمه استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد رخ داده است.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.