۱۸۵ بیمارکرونایی در کهگیلویه و بویراحمد تحت درمان هستند

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: هم اینک ۱۸۵ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد ۸۶ نفر مبتلای قطعی و ۱۹ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

به گزارش ایرنا؛پرویز یزدان پناه روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: شمار جانباختگان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد افزایش یافته و به ۶۷۳ نفر رسیده است.

وی افزود: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته یک هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا جان باخت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۴۷ هزار و ۶۴۴ مورد گزارش شده است.

وی بیان کرد: از ۲۶۴ جواب نمونه pcr  دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود  ٣٨ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، کهگیلویه و گچساران بیشترین موارد مثبت را داشتند.

یزدان پناه ابراز داشت: همچنین ۲۳۰ نمونه تست سریع در استان انجام شد که ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و عمدتا در بویراحمد، گچساران و بهمئی بودند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت‌: ضروری است در این شرایط حساس و ناپایدار از هر گونه دید و بازدید و مسافرت غیر ضروری خودداری شود.

وی عنوان کرد: دورهمی ها و تجمعات نقش مهمی در انتقال  کرونا داشته است همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی و واکسیناسیون افراد واحد شرایط می تواند کمک به کنترل این بیماری کند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.