۱۱۵ منزل زلزله زده در سی سخت سقف گذاری شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: حدود ۱۱۵ واحد در شهر و روستاهای زلزله زده سی سخت سفف گذاری شده و چند واحد در مرحله بهره برداری است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، کیامرث حاجی زاده روز دوشنبه در بازدید از روند بازسازی منازل در حال ساخت شهر زلزله زده سی‌سخت اظهار داشت: با تمهیدات استاندار و پای کار بودن همه ی دستگاه های متولی روند بازسازی مطلوب و سرعت گرفته است.

وی افزود: شاید برای اولین بار بود که مصوبات زلزله سریعا در هیات دولت تصویب و ابلاغ شد و دستگاه های مجری پای کار آمدند.

حاجی زاده در ادامه با اشاره به اینکه ارزیابی منازل همزمان با آواربرداری و پاکسازی معابر انجام شد، گفت:جلسات متعدد ستاد بازسازی برای بررسی روند ساخت و سازها به ریاست استاندار برگزار می شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: با همراهی خوبی که مسئولان در همه ی زمینه ها داشته اند باعث شده سرعت کار به خوبی پیش رود تا منازل هر چه سریعتر به مردم عزیز تحویل داده شود.

وی ابراز داشت: در بازدیدهای میدانی که نظارت کردیم ناظران بنیاد مسکن،نظام مهندسی ساختمان و سایر همکاران پای کار هستند و روند ساخت و سازها را به خوبی بررسی می کند.

وی با اشاره به صدور پروانه های ساخت، گفت: بیشتر پروانه ها به جز چند مورد صادر شده است.

حاجی زاده اظهار داشت: پرونده های احداثی در شهر و روستا برای اخذ تسهیلات به بانک معرفی و بیشتر آنها انعقاد قرارداد  شده است.

معاون عمرانی استاندار حضور مضاعف دستگاه های متولی اجرایی را لازم دانست و گفت: ضمن تشکر از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باید تیم های خدمات رسانی را افزایش دهند.

حاجی زاده بیان کرد: نباید با فرارسیدن فصل سرما در تحویل منازل دچار مشکل شویم.

وی تاکید کرد: در بحث تامین مصالح ساختمانی نیز مشکلی نیست و در بحث سیمان تمهیداتی اندیشیده شد که علاوه بر سیمان بنیاد مستضعفان سیمان به قیمت مصوب کارخانه از کارخانه سیمان مارگون تامین شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: در بحث تامین شن و ماسه و میلگرد نیز همکاری های خوبی شد و بنیاد مسکن هم در این زمینه پای کار است.

وی افزود: روند بازسازی در روزهای آینده مضاعف شده و این کار جهادی که با روحیه جهادی شروع شده است به نتیجه مطلوب می رسد.

مدیرکل بنیاد مسکن کهگیلویه و بویراحمد، شهردار سی سخت ، رئیس سازمان نظام مهندسی استان، مدیرکل دفتر فنی استانداری، مدیرکل امور روستایی استانداری، معاون ساخت وتوسعه راه و شهرسازی و تعدادی از مسئولان استانی نیز برای بررسی ساخت و سازها معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد را در این بازدید همراهی کردند.

زمین لرزه ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر شامگاه ۲۹ بهمن ماه شهر سی سخت را لرزاند و همچنان پس لرزه های آن ادامه دارد. تاکنون بزرگترین پس لرزه آن ۴.۵ ریشتر بوده است که ظهر چهارشنبه ۶ اسفندماه شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری به ۳ هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی خسارت وارد شد.

۸۰۰ واحد به علت خسارت ۶۰ تا ۱۰۰ درصد نیاز به بازسازی دارد و از مجموع ۳ هزار و ۷۰۰ واحد نیز ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هستند.

از مجموع ۸۰۰ واحد بازسازی ۴۲۰ واحد شهری و ۳۸۰ واحد روستایی و از ۲ هزار و ۹۰۰ واحد تعمیری هزار و ۵۰۰ واحد شهری و هزار و ۴۰۰ واحد روستایی است.

میزان خسارت زلزله به واحد های تعمیری بین ۲۰ تا ۴۰ درصد و بر اثر این زلزله به ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی خسارت معیتشی از جمله تخریب اسباب و وسایل منزل خسارت وارد شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.