بیش از ۸۳ کیلو گرم تریاک در جاده ارتباطی یاسوج به اصفهان کشف شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۸۳ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک از یک دستگاه خودروی تندربار ال ۹۰ در جاده ارتباطی یاسوج به اصفهان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس ،،سرهنگ سهام صالحی روز یکشنبه داشت: در پی دریافت خبری مبنی بر انتقال محموله مواد مخدر در محورهای مواصلاتی استان بلافاصله ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان دنا ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در محور یاسوج به اصفهان ایست و بازرسی دایر کردند.

وی افزود: ماموران حین انجام ایست و بازرسی در محور یاسوج به اصفهان به یک دستگاه خودروی تندر بار ال ۹۰ مشکوک شدند و به آن دستور توقف دادند.

سرهنگ صالحی بیان کرد: راننده خودروی مذکور با بی توجهی به دستورات پلیس از محل متواری که پس از طی مسافتی و با شلیک چند تیر هوایی و سپس به سمت لاستیک ها، خودرو نیز متوقف و ماموران در بازرسی از آن ۸۳ کیلو و ۲۰۰ گرم تریاک که به طرز بسیار ماهرانه ای در آن جاسازی شده بود،کشف و ضبط کردند.

جانشین فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در این رابطه راننده خودرو دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی و خودرو نیز به پارکینگ منتقل شد.

وی عنوان کرد: مبارزه بی امان پلیس با سوداگران مرگ و قاچاقچیان مواد مخدر در دستور کار بوده و شهروندان می توانند اخبار و اطلاعات خود را با شماره ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

سال ۹۷ پنج تن و ۳۳۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در شهرها، جاده‌های ارتباطی استان و عملیات‌های مشترک با سایر استان‌ها کشف و ضبط شد و این رقم در سال ۹۸ به حدود ۶ تن انواع مواد مخدر در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد رسید .

 آمار ها نشان می دهد که کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ ضریب گرایش به مواد مخدر و یا شیوع آن در کشور از استان‌های پاک است.

کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر به یکی از محورهای حمل و توزیع مواد مخدر از جنوب و شرق به مناطق مرکزی و غرب کشور تبدیل شده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.