جنگلها و مراتع منطقه شراب گرو سرفاریاب دچار حریق شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی در منطقه شراب گرو در سرفاریاب شهرستان چرام از ظهر امروز شنبه آغاز شده و برغم تلاش نیرو های مردمی و امدادی هنوز مهار نشده است.

محمد محمدی عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آتش سوزی در بالادست سد شراب گروه آغاز و بعد از مهار به علت وزش باد دوباره آتش شعله ور شده است.

وی افزود: نیروی های منابع طبیعی، محیط زیست و مردم منطقه در حال کنترل آتش هستند و بخش زیادی از مراتع و منابع طبیعی این منطقه تاکنون در آتش سوخته است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یک فروند بالگرد آماده شده که در صورت ادامه آتش سوزی به منطقه شراب گرو اعزام می شود.

مدیرکل مدیریت بحران با اشاره به وزش باد و خستگی نیروهای موجود در منطقه از مردم خواست افرادی که توانایی کمک دارند برای مهار آتش با نیرو های امدادی همکاری کنند.

از ابتدای امسال تا کنون بیش از این ۱۰ فقره آتش سوزی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد از جمله کوه خامی، دیل گچساران،ارتفاعات شاه بهرام و لار در باشت،چیتاب در بویراحمد ارتفاعات چرام و سرفاریاب به وقوع پیوسته است.

بلوط، بادام و کیکم،بنه از مهمترین پوشش گیاهی جنگل های  کهگیلویه و بویراحمد است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.