قیمت جدید شن و ماسه در شهرستان دنا اعلام شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس صنعت،معدن و تجارت شهرستان دنا گفت: با وجود افزایش ۲۰ درصدی قیمت شن و ماسه در این شهرستان مشکلی برای تامین شن و ماسه وجود ندارد.

شهاب باربد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:با همکاری معاون فنی استاندار و معاون عمرانی و سازمان صنعت،معدن و تجارت قیمت ماسه شسته از ۳۰ هزار تومان به ۳۸ هزار تومان، ماسه شکسته از ۲۸ هزار تومان  به ۳۵ هزار تومان و شن بادامی  از ۲۰ هزار تومان  به ۲۵ هزار تومان افزایش یافته است.

وی افزود: در چند روز گذشته برخی از کارخانه داران شن و ماسه در شهرستان دنا به نشانه اعتراض کارخانه های خود را تعطیل کرده بودند.

رییس صنعت،معدن و تجارت شهرستان دنابیان کرد: با اقدامات قانونی فرم گزارش بازرسی تکمیل و مکاتبه با دادستان مبنی بر اینکه این کارخانه‌ها فعالیت ندارند به عنوان اخلال در نظم اقتصادی ارسال شد.

باربد عنوان کرد:با پیگیری های صورت گرفته هم اکنون  همه کارخانه‌های شن و ماسه دنا در حال تولید و فعالیت هستند و مردم نگران تامین مصالح ساختمانی خود نباشند.

در پی وقوع زلزله ۵ و ۶ دهم ریشتری ۲۹ بهمن پارسال به سه هزار و ۷۰۰ واحد از منازل مسکونی  در شهرستان دنا خسارت وارد شد که هم این موضوع موجب کمبود مصالح ساختمانی در این شهرستان شد.

هر چند سیمان،آجر و میلگرد مورد نیاز واحد های آسیب دیده از زلزله از استان های اصفهان و همدان تامین شد،اما امکان تامین شن و ماسه به علت بعد مسافت از سایر استان ها مقدور نبود.

شهرستان ۴۲ هزار نفری دنا در ۳۵ کیلومتری غرب یاسوج قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.