سه نمایش بمناسبت سوم خرداد در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه نمایش خیابانی بمناسبت گرامیداشت سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر امروز دوشنبه در نقاط مختلف این استان اجرا می شود.

محمدعلی پیرسبزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این سه نمایش خیابانی شامل «سرود خرمشهر» به کارگردانی رضا علی پور از گروه تئاتر رها گچساران، «عباس» به کارگردانی ثارالله آذریتون از گروه تئاتر وار یاسوج و «روز سوم» به کارگردانی فردین یزدانی از گروه تئاتر هلیا یاسوج است.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با همکاری انجمن نمایش استان بمنظور ارج نهادن به حماسه آزادسازی خرمشهر این سه تئاتر خیابانی را نمایش می دهد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاوه بر نمایش این سه تئاتر خیابانی تعدادی برنامه متنوع فرهنگی و هنری نیز بمناسبت گرامیداشت سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر در مناطق مختلف استان اجرا خواهد شد.

پیرسبزی عنوان کرد: حماسه سوم خرداد برگ زرین و نقطه عطفی در تاریخ پرافتخار دوران هشت سال دفاع مقدس است و باید همه ساله به طور مطلوب در کشور و این استان گرامی داشته شود.

وی ابراز داشت: یکی از رسالت های مهم مسؤولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد احیا، نشر و ترویج هر چه بیشتر فرهنگ دفاع مقدس بین قشرهای مختلف مردم این استان به ویژه نسل جوان است.

پیرسبزی گفت: می توان با کمک ابزار هنر و قالب های مختلف هنری از جمله نمایش، تئاتر، شعر، نقاشی، خوشنویسی و موسیقی این امر مهم را به نحو مطلوب در کهگیلویه و بویراحمد محقق کرد.

وی اظهار داشت: مسؤولان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد برای احیا، نشر و ترویج بیش از پیش فرهنگ دفاع مقدس بین مردم و نسل جوان این استان از هیچ تلاشی دریغ نخواهند کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.