آتش سوزی در ارتفاعات گچساران مهار شد

چکیده: گچساران-ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آتش سوزی در ارتفاعات مشرف به کوه های نارک تا انبارشاهی در شهرستان گچساران پس از ۴۰ ساعت تلاش امدادگران مهار شد .

محمد محمدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:این آتش سوزی که عصر روز سه شنبه آغاز شده بود ساعتی پیش با تلاش امدادگران دستگاه های اجرایی، نیروهای محلی و طبیعت دوستان مهار شد و هم اکنون کار پایش منطقه برای پیشگیری از فوران دوباره آتش در حال انجام است.

وی تصریح کرد: علت و وسعت آتش سوزی ارتفاعات گچساران پس از بررسی های کارشناسی اعلام می شود.

۶۰۶ هکتار از جنگل ها و مراتع مناطق مختلف گچساران در آتش سوزی های پارسال دچار آسیب جدی شده است.

این میزان جنگل و  مراتع در۲۹ فقره آتش سوزی طعمه حریق شد.

آتش سوزی های سال گذشته در مناطق پلاک انبار شاهی، پشه کان اولیا، نارک، خنگ بنار و کوه گهر، ماهور باشت، آبریگون و کوه پهن رخ داد.

بیش از ۴۳۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی در گچساران وجود دارد که از این میزان ۳۲۰ هزار هکتار مرتع و بیش از ۱۱۵ هزار هکتار جنگل است.

درختان بلوط، بادام، بنه و کیکم مهم‌ترین پوشش گیاهی جنگل‌های این شهرستان است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد تاکید  کرد: ۱۷ فقره آتش سوزی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان مهار شده که بیشتر این آتش سوزی ها در  شهرستان های گچساران و باشت بوده است.

وی بی احتیاطی گردشگران در خاموشی کامل آتش های روشن شده برای پخت و پز، انداختن سیگار از سوی چوپانان در طبیعت، آتش زدن پسماند مزارع و اختلاف های محلی را از دلایل آتش سوزی های امسال در جنگل ها و مراتع استان ذکر کرد.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.