حوزه های امتحانی کهگیلویه و بویراحمد برای مقابله با کرونا ۲ برابر شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد حوزه های امتحانی این استان برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا بین دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی برگزاری آزمون های حضوری نسبت به سال گذشته ۲ برابر شده است.

هادی زارع پور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۴۰۷ حوزه امتحانی برای برگزاری حضوری آزمون های نهایی دانش آموزان پایه نهم کهگیلویه و بویراحمد پیش بینی شده است.

وی افزود: ۱۰۶ حوزه امتحانی نیز برای برگزاری حضوری آزمون های نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم کهگیلویه و بویراحمد در نظر گرفته شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نکته مهم آن است که حتی برای تعداد ۱۰ دانش آموز در مناطق روستایی استان نیز حوزه امتحانی پیش بینی شده است.

زارع پور عنوان کرد: علاوه بر افزایش ۲ برابری حوزه های امتحانی کهگیلویه و بویراحمد تعداد عوامل اجرایی برگزاری این آزمون ها در استان نیز کاهش یافته است.

وی ابراز داشت: هدف از چنین اقدامی کاهش تراکم دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی برگزاری این آزمون ها در حوزه های امتحانی کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا خواهد بود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: موضوع مهم و کلیدی در زمینه برگزاری حضوری آزمون های نهایی دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم استان تضمین سلامت دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی برگزاری این آزمون ها است.

زارع پور اظهار داشت: بر همین اساس تمهیدات لازم اندیشیده شده که برخی از مهمترین آنها شامل لزوم رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۲ متر بین دانش آموزان در جلسه امتحان و ضرورت استفاده از ماسک از سوی دانش آموزان، معلمان و عوامل اجرایی برگزاری این آزمون ها است.

وی افزود: تأکیدهای لازم به رؤسای اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و مسؤولان حوزه های امتحانی کهگیلویه و بویراحمد شده که به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا هیچگونه تجمعی از سوی دانش آموزان و اولیای آنها در محوطه یا جلوی مدارس و جلوی حوزه های امتحانی این استان انجام نشود.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نکته مورد تأکید دیگر لزوم تهویه هوا در حوزه های امتحانی استان و ضرورت باز بودن پنجره ها برای جریان داشتن هوا در این حوزه ها هنگام برگزاری آزمون ها است.

زارع پور عنوان کرد: هنگام برگزاری آزمون های نهایی دانش آموزان پایه های نهم و دوازدهم کهگیلویه و بویراحمد از حوزه های امتحانی در زمینه رعایت نکات بهداشتی سرکشی مستمر خواهد شد.

وی ابراز داشت: کار ضدعفونی حوزه های امتحانی کهگیلویه و بویراحمد نیز قبل و پس از برگزاری این آزمون ها انجام می شود.

زارع پور گفت: یک مراقب بهداشت در هر حوزه امتحانی کهگیلویه و بویراحمد هنگام برگزاری این آزمون ها مستقر شده و بر نحوه رعایت نکات بهداشتی نظارت جدی دارد.

وی اظهار داشت: تمامی مواردی که هنگام برگزاری آزمون ها در کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا باید در حوزه های امتحانی این استان رعایت شود به رؤسای اداره های آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و مسؤولان حوزه های امتحانی استان ابلاغ و همگی آنها به طور کامل توجیه شده اند.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.