داماد مزاحم در کهگیلویه و بویراحمد دستگیر شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد گفت: داماد جوانی که مزاحم خانواده همسرش بود و در شبکه‌های اجتماعی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی از این خانواده می‌ کرد، در استان شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ‌ روح الله شهبازی پور روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: در پی شکایت خانمی جوان مبنی بر انتشار تصاویر خانوادگی و شخصی ایشان از طرف فردی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

 وی افزود: در ابتدا در خصوص موضوع پرونده از شاکیه تحقیق به عمل آمد و ایشان اظهار داشت فردی ناشناس با اکانت های مختلف در شبکه های اجتماعی تصاویر خصوصی وی را منتشر کرده که این کار باعث بی آبرویی و هتک حیثیت وی شده بود و این امر موجب نگرانی شاکیه شده و از این پلیس تقاضای رسیدگی را داشت.

سرهنگ شهبازی پور تصریح کرد:با انجام اقدامات پلیسی و بررسی‌های فنی صورت گرفته مشخص شد داماد خانواده اقدام به انتشار تصاویر خصوصی خانواده همسرش نموده، که دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

 رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متهم در بازجویی های اولیه منکر هرگونه بزه ارتکابی شد ولی پس از مواجهه با مستندات و مدارک جمع آوری شده از سوی کارشناسان ضمن اقرار به جرم خود، انگیزه اش را انتقام گیری از خانواده همسرش به علت اختلافات خانوادگی عنوان کرد.

وی هشدار داد که متاسفانه اعتماد به افراد در فضای مجازی یکی از مهمترین مشکلاتی است که جامعه با آن روبرو است.

 سرهنگ شهبازی پور ادامه داد: بنابراین می‌طلبد شهروندان در فضای مجازی نسبت به اسناد و تصاویر شخصی که در اختیار دیگران قرار می دهند حساسیت بیشتری به خرج دهند و هیچگاه تصاویر و فیلم های شخصی خود را در فضای مجازی به اشتراک نگذارند و نسبت به تنظیم محرمانگی آن در شبکه های اجتماعی هوشیار باشند.

رئیس پلیس فتا کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست که هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرسwww.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.