انتظارات شهروندان دوگنبدانی از نمایندگان شورای آینده شهر

چکیده: گچساران - ایرنا - شهروندان شهر دوگنبدان مرکز شهرستان گچساران در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد انتظارات متفاوتی از شورای آینده این شهر دارند و تلاش می کنند وکیلانی را راهی پارلمان محلی کنند که توانایی تحقق بخشیدن به مطالبات آنان را داشته باشند.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، با توجه به نقش شوراهای اسلامی در تعیین شهردار، تصویب امور و برنامه های شهرداری ها و همچنن نظارت و کنترلی که بر سیاست های پیاده شده از سوی شهرداری ها دارند،شهروندان شهر دوگنبدان معتقد هستند که شوراهای کارآمد می تواند منجر به مدیریت موفق تر شهری شود.

این شهروندان بر این باور هستند که تخصص، کارآمدی، آشنایی به وظایف و شناخت الزامات عملی مدیریت شهری؛ نمونه هایی از معیارهایی هستند که توجه به آنان برای انتخاب کنندگان می تواند به توسعه شهری کمک کند.

براساس قانون اساسی برای پیشبرد سریع برنامه های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، آموزشی، و سایر امور رفاهی از طریق همکاری مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره امور هر شهر به شوراها داده می شود.

شهروندان می گویند که شوراها باید با پرهیز از سیاسی کاری و پرداختن به وظایف خود، مدیریت شهری را در افق توسعه پایدار کمک می کنند.

یک شهروند ساکن شهر دوگنبدان با اشاره به اینکه برنامه محوری نخستین معیار او در انتخابات شورای این شهر است تاکید می کند نمایندگان شورای شهر در صورت داشتن نگاه تخصصی و برنامه محور می توانند موتور محرک شهرداری ها در درآمدزایی به عنوان نقیصه مهم مدیریت شهری باشند.

ضرورت راه اندازی کارخانه پسماند 

رویا اکبری تاکید کرد: راه اندازی کارخانه پسماند زباله،جداسازی زباله های تر و خشک از راهکارهای درآمدزایی شهرداری هاست که در شهر دوگنبدان مغفول مانده است.

وی اضافه کرد: با استفاده از این ظرفیت می توان کارخانه کود کمپوست راه اندازی و افزون بر کمک به حفظ محیط زیست و خلق چند فرصت شغلی به ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری ها کمک کرد.

او عنوان کرد: در صورت تحقق چنین ایده ای که در بسیاری از شهرهای ایران عملی شده شهرداری ها برای انجام طرح های توسعه شهری مشکلات مالی کمتری خواهند داشت.

مناسب سازی مکان های عمومی

یک جوان معلول گچسارانی معتقد است که تحقق عدالت عملی فراتر از شعار، مطالبه جامعه معلولان جسمی حرکتی از شورای شهر آینده دوگنبدان است.

افسانه حسین زاده اضافه کرد:شورای کارآمد از نظر معلولان جسمی و حرکتی تحقق مناسب سازی مکان های عمومی برای تردد آسان آنان است.

او ادامه می دهد که شهروندان معلول هم مانند دیگر افراد جامعه حق دارند به راحتی کارهای خود را بدون نیاز به کمک دیگران انجام دهند.

لزوم توجه به زیبایی های بصری

یک دانش آموخته مهندسی عمران ساکن شهر دوگنبدان می گوید: توجه به زیبایی بصری به معنای نظم بخشیدن به ساخت وسازها از ضرورت هایی است که می تواند به رفاه و آرامش شهروندان کمک کند.

امیر محمد کشاورز تاکید می کند  که در سال های اخیر طرح های ریز و درشت زیادی مانند زیباسازی خیابان بلادیان شهر دوگنبدان اجرا شده که در صورت ساماندهی ساخت و سازهای واحدهای تجاری و مسکونی اطراف آن می تواند منجر به زیبایی سیمای بصری بازار مرکزی این شهر شود.

تکمیل طرح دریاچه مصنوعی شهر دوگنبدان

صاحب یک فروشگاه مواد غذایی روبه روی ترمینال شهر دوگنبدان معتقد است که تکمیل طرح دریاچه مصنوعی یکی از مطالباتی است که در صورت تحقق افزون بر رفاه شهروندان و ایجاد اشتغال برای چند نفر می تواند باعث افزایش درآمدزایی فروشگاه های اطراف نیز شود.

کاظم ترابی اضافه کرد:تکمیل دریاچه مصنوعی پس از سال ها انتظار درخواست مردم شهر دوگنبدان است.

تکمیل زیرساخت های شهری محله های تازه تاسیس

یکی از ساکنان محله های تازه تاسیس شهر دوگنبدان می گوید: با توجه به وظیفه نظارتی شورای شهر توجه به زیرساخت های مناطق مسکونی تازه تاسیس نیاز دیگری است که باید مورد توجه اعضای شورای آینده شهر دوگنبدان باشد.

۸۸ نفر داوطلب شرکت در انتخابات شورای شهر دوگنبدان هستند که در میان

 ۹۰ درصد معادل ۸۱ نفر داوطالبان شورای شهر دوگنبدان مرد و  و ۱۰ درصد نیز زنان هستند.

در این دوره  از انتخابات یک نفر فوق دپیلم، ۵۳ نفر لیسانس، ۳۵ نفر فوق لیسانس و یک نفر دکتری نام نویسی کردند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری، دومین میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.