پروازهای فرودگاه یاسوج ۲۰ درصد افزایش یافت

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیر فرودگاه یاسوج از افزایش ۲۰ درصدی پرواز در این فرودگاه خبر داد و گفت: این رشد در سال ۹۹ با انجام بیش از ۲۰۲ پرواز به ثبت رسید.

عنایت انصاری فرد روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: حمایت های استاندار و تلاش های صورت گرفته برای افزایش پروازها در ماه های آخر سال گذشته و ورود ایرباس ۳۲۰ به ناوگان هوایی این فرودگاه از دلایل عمده روند صعودی پروازها در سال ۹۹ در این فرودگاه بوده است.

وی افزود: در سال گذشته شاهد رشد قابل توجهی در تعداد پرواز، بار و مسافر نسبت به سال ۹۸ بوده ایم.

مدیر فرودگاه یاسوج تصریح کرد: بر اساس آخرین آمارها تعداد پرواز ۲۰۲ فروند با ۲۰ درصد رشد، تعداد مسافر ۱۰ هزار و ۲۹۴ نفر با ۱۷ درصد رشد و بار جابه جا شده ۶۹ هزار و ۶۳۵ کیلوگرم  با ۲۶ درصد رشد همراه بوده است.

انصاری فرد ادامه داد: امید است در سال ۱۴۰۰ در جهت تحقق شعار امسال ( تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها) شاهد افزایش و رشد شاخص های پرواز، مسافر و بار باشیم.

وی تاکید کرد: تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج از امروز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه امسال از ۱۴ به ۱۸ سورتی در طول هفته افزایش داده شد.

این پروازها از ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با هواپیمای جت crg ۲۰۰ شرکت هواپیمایی «پارس ایر» با ظرفیت ۶۰ صندلی انجام می ‌شود.

به گفته وی این اقدام برای کمک به تحقق هر چه بهتر شعار سال با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با هدف تسهیل در رفت و آمد کسبه و تولیدگنندگان کهگیلویه و بویراحمد و ارتقای بیش از پیش چرخه تولید در استان انجام شده است.

ساخت فرودگاه یاسوج از مصوبه‌ های سفر خردادماه ۱۳۷۳ رهبر معظم انقلاب به کهگیلویه و بویراحمد بود و در سال ۱۳۷۶ نیز افتتاح شد.

فرودگاه یاسوج تا سال ۱۳۹۳ یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت و طول باند آن ۲ هزار و ۶۰۰ متر و pcn باند آن نیز (میزان فشردگی آسفالت در واحد مترمربع) ۲۶ بود.

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و کهگیلویه و بویراحمد با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه یاسوج از ۲۶ به ۴۶ و طول باند آن نیز از ۲ هزار و ۶۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر ارتقا یافت تا یکی از باکیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

روشنایی باند فرودگاه یاسوج کامل شده و در شرایط مه و شب نیز می‌ تواند پرواز داشته باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.