شمار قربانیان کووید ۱۹درکهگیلویه و بویراحمد به ۶۴۷ نفر رسید

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمدبا فوت یک بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۴۷ نفر رسید.

 پرویز یزدان پناه عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۲ بیمار در بیمارستان های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند.

  وی افزود: از این تعداد ۱۳۸ نفر مبتلای قطعی و ۲۵ نفر در بخش مراقبت های ویژه درمان هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: ازمجموع ۴۳۵ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود ۳۹ درصد موارد مثبت بود.

  یزدان پناه عنوان کرد: بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و چرام بوده است.

وی ابراز داشت: از مجموع ۲۰۸ نمونه تست سریع انجام شده بیش از ۲۵ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های کهگیلویه، لنده و گچساران بوده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  خواستار تعطیلی سفرهای غیرضروری، عدم حضور در تجمعات و دورهمی‌ها مانند شب نشینی، عروسی و مراسم دید و بازدید جمعی شد.

یزدان پناه افزود: برای مهار این بیماری، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضروری است و هر تجمع ضروری حتما باید با زمان بسیار کم و رعایت فاصله حداقل ۲ متری برگزار شود.
هم اکنون شهرستان مارگون در استان کهگیلویه و بویراحمد در وضع قرمز کرونایی و سایر شهرستان های این استان در وضعیت زرد قرار دارند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.