هشت هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در گچساران بهبود یافتند

چکیده: گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون بیش از هشت هزارو ۷۵۹ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان بهبود یافته اند.

علیرضا اتابک روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا گچساران افزود: ۳۳ هزارو ۶۳۳ مورد تست کرونا  از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون در این شهرستان از افراد  با علائم مشکوک گرفته شده است.

وی بیان کرد: ۹ هزارو ۳۱۹ نفر از مجموع نمونه گیری‌های انجام شده از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون مثبت بوده است.

اتابک اظهار داشت: ۱۲۳ نفر در این شهرستان بر اثر ویروس کرونا  جان باخته اند که شاخص فوتی های ناشی از کرونا در گچساران بیش از  ۱.۳۳ درصد است.

فرماندار گچساران افزود: هم اکنون ۵۲ بیمار کرونایی در بیمارستان های این شهرستان بستری هستند.

وی افزود:  در حال حاضر به غیر از مبتلایان بستری در بیمارستان‌ها، ۴۳۷ نفر هم در قرنطینه خانگی هستند.

فرماندار گچساران  با بیان اینکه تزریق واکسن کرونا برای جلوگیری از مرگ و میر است گفت: با رعایت پروتکل بهداشتی و بهداشت فردی می توان از ابتلا به ویروس کرونا جلوگیری کرد.

اتابک ابراز کرد: شهرستان گچساران از پیک چهارم کرونا خوشبختانه به خوبی عبور کرد وهم اکنون شاهد روند نزولی آمار کرونا در شهرستان می باشیم.

وی عنوان کرد: شهرستان گچساران اقداماتی خوبی در زمینه نظارت، بازرسی، بیماریابی، قرنطینه خانگی، انجام تست، نظارت بر بازار در ایام کرونایی داشته است.

اتایک ابراز کرد: رعایت دستورالعمل های بهداشتی موجب  کاهش مبتلایان به کرونا در این شهرستان خواهد شد.

وی اظهار داشت: در صورتی که بیش از ۸۵ درصد جامعه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند شاهد روند نزولی آمار کرونا در شهرستان خواهیم بود.

فرماندار گچساران گفت: برگزاری مراسمات عروسی و عزاداری در روند نزولی و صعودی امار کرونا تاثیر بسزایی دارد به همبن دلیل باید بر مراسمات نظارت بیشتری شود.

اتابک با بیان اینکه تعطیلی بازار از تردد غیر ضروری و تجمعات جلوگیری می کند گفت: آمار مبتلایان به کرونا  یک هفته اخیر در این شهرستان کاهش یافته است.

اتابک ادامه داد: هم اکنون مشاغل سطح سه و چهار در این شهرستان تعطیل هستند  و مشاغل گروه یک و ۲ در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: اعمال محدودیت های منع تردد و تعطیلی بازار در کاهش آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان نقش مهمی دارد.

اتابک گفت: فضاهای بسته عامل انتقال بیماری کرونا می باشد به همین دلیل انتظار می رود مکان های زیر زمینی و سالن های ورزشی در این ایام کنترل شود.

وی به انتخابات پیش رو اشاره کرد و گفت: برگزاری هر گونه تجمعات انتخاباتی   قبل از موعد ممنوع می باشد و با برگزار کنندگان  مجالس انتخاباتی برخورد قانونی و  برای آنها پرونده تخلف تشکیل خواهد شد.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.