تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج افزایش یافت

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیر فرودگاه یاسوج گفت: تعداد پروازهای فرودگاه یاسوج از امروز دوشنبه از ۱۴ به ۱۸ سورتی در طول هفته افزایش داده شد.

عنایت انصاری فرد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از پیگیری ‌های لازم با شرکت هواپیمایی «پارس ایر» تعداد پروازهای هفتگی یاسوج به تهران و بالعکس از ۱۴ به ۱۸ سورتی افزایش یافته است.

وی افزود: این پروازها از ۲۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ با هواپیمای جت crg ۲۰۰ شرکت هواپیمایی «پارس ایر» با ظرفیت ۶۰ صندلی انجام می ‌شود.

انصاری فرد بیان کرد: این اقدام برای کمک به تحقق هر چه بهتر شعار سال با عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و با هدف تسهیل در رفت و آمد کسبه و تولیدگنندگان کهگیلویه و بویراحمد و ارتقای بیش از پیش چرخه تولید در استان انجام شده است.

ساخت فرودگاه یاسوج از مصوبه‌ های سفر خردادماه ۱۳۷۳ رهبر معظم انقلاب به کهگیلویه و بویراحمد بود و در سال ۱۳۷۶ نیز افتتاح شد.

فرودگاه یاسوج تا سال ۱۳۹۳ یکی از محدودترین باندهای فرودگاهی کشور را داشت و طول باند آن ۲ هزار و ۶۰۰ متر و pcn باند آن نیز (میزان فشردگی آسفالت در واحد مترمربع) ۲۶ بود.

ظرف ۳۰ ماه بزرگترین پروژه عملیات خاکی کشور و کهگیلویه و بویراحمد با حجم یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب در فرودگاه یاسوج انجام شد.

pcn باند فرودگاه یاسوج از ۲۶ به ۴۶ و طول باند آن نیز از ۲ هزار و ۶۰۰ متر به سه هزار و ۲۰۰ متر ارتقا یافت تا یکی از باکیفیت ترین باندهای فرودگاهی کشور در کهگیلویه و بویراحمد ساخته شود.

روشنایی باند فرودگاه یاسوج کامل شده و در شرایط مه و شب نیز می‌ تواند پرواز داشته باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.