بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد از نبود مرکز پرتودرمانی رنج می برند

چکیده: یاسوج- ایرنا- مسؤول واحد بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶ هزار بیمار سرطانی این استان از نبود مرکز پرتودرمانی یا رادیوتراپی رنج می برند.

سید سینا سعیدی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد به همین دلیل به استان های همجوار مراجعه کرده و هزینه های زیادی را صرف می کنند.

وی افزود: کهگیلویه و بویراحمد تنها دارای یک بخش شیمی درمانی فعال در بیمارستان شهید رجایی شهر یاسوج مرکز این استان برای خدمات‌ دهی به بیماران سرطانی استان است.

مسؤول واحد بیماران خاص دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این بخش به هیچ وجه جوابگوی خدمات رسانی به بیماران سرطانی استان نیست.

سعیدی عنوان کرد: هزینه‌ های درمانی بیماران سرطانی بسیار بالا بوده و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی مردم کهگیلویه و بویراحمد بخش عمده ‌ای از آنها برای تأمین چنین هزینه ‌هایی با مشکل جدی مواجه هستند.

وی بر لزوم راه اندازی مرکز پرتودرمانی در کهگیلویه و بویراحمد برای خدمات ‌دهی به بیماران سرطانی این استان تأکید کرد.

سعیدی ابراز داشت: گرچه داروهای با نرخ دولتی برای بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد از طریق داروخانه امام‌ جعفرصادق (ع) شهر یاسوج ارائه می ‌شود اما نبود مرکز پرتودرمانی در استان مشکلات متعددی را برای آنان ایجاد کرده است.

وی گفت: هر چند که در بیمارستان شهید رجایی شهر یاسوج یک دفتر نهاد خیریه برای کمک به بیماران سرطانی کهگیلویه و بویراحمد مستقر شده اما این کمک ها پاسخگوی هزینه های بالای آنان نخواهد بود.

سعیدی اظهار داشت: ماهانه حدود ۵۰ بیمار سرطانی کهگیلویه و بویراحمد برای طی مراحل درمانی به استان‌ های همجوار مراجعه می کنند و به همین دلیل لازم است که مسؤولان اجرایی استان اقدام های مورد نیاز برای راه اندازی مرکز پرتودرمانی را انجام دهند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.