شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۶۳۷ نفر رسید

چکیده: یاسوج-ایرنا-رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: شمار قربانیان کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد با فوت ۲ بیمار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته به ۶۳۷ نفر رسید.

پرویز یزدان پناه روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هم اکنون ۳۷۱ بیمار در بیمارستان‌های معین کرونای کهگیلویه و بویراحمد  بستری هستند.

وی افزود:از این تعداد ۱۷۲ نفر از این بیماران مبتلای قطعی و ۲۴ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه  درمان هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: از مجموع ۷۴۶ نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود ۳۴ درصد موارد مثبت بودند.

یزدان پناه عنوان کرد:بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و دنا بوده است.

وی ابراز داشت: از ۲۵۴ نمونه تست سریع ۲۰ درصد موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های کهگیلویه، گچساران و لنده بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در کهگیلویه و بویراحمد ۴۳ هزار ۷۷۳ نفر بهبود یافته اند.

یزدان پناه از مردم درخواست کرد رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی را جدی گرفته و از شرکت در تجمعات، دورهمی‌ها و حضور در مکان‌های شلوغ و پرخطر خود داری کنند.

وی افزود: آمار بستری بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد با روندی کُند در حال کاهش است و انتظار داریم که با کاهش بستری مبتلایان جدید، آمار مرگ و میر نیز کاهش یابد.

از هشت شهرستان کهگیلویه و بویراحمد شهرستان های گچساران و دنا در وضعیت نارنجی، چرام در وضعیت زرد  قرار دارد و بقیه همچنان قرمز هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.