محدودیت ترددها در کهگیلویه و بویراحمد شامل همه رنگ بندی ها می شود

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مطابق مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا، محدودیت ترددها در شهرهای استان شامل همه رنگ بندی های قرمز، نارنجی، زرد و آبی می شود.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز چهارشنبه در نشست استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: از ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا درخواست کرده ایم تا در استان تا بعد از انتخابات ۲۸ خرداد ماه امسال هرگونه ورود به استان ممنوع اعلام شود.

وی افزود: با توجه به تعطیلات عید سعید فطر از امروز ترددهای بین استانی و شهرستانی ممنوع اعلام شده است و مصوبه ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا در این استان همزمان با سراسر کشور نیز اعمال می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: محدودیت ترددها شامل همه رنگ بندی ها می شود و رعایت آن از سوی همه الزامی است.

کلانتری به رعایت شیوه نامه ها و دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا در استان برای برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرها تاکید کرد.

وی ادامه داد: استان در مرحله خوف کرونا است و به روند کاهشی که خیلی چشمگیر نیست نباید دل بست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: با تدبیری که ستاد ملی مدیریت مقابله با کرونا داشته اند تاکید بر این بوده تا گروه های شغلی ۲ فعال شوند تا گشایشی صورت گیرد.

کلانتری تاکید کرد: در این شرایط نباید غافل شد و با ساده انگاری و عادی انگاری دوباره این وضعیت خطری و شکننده به حالت قبلی برگردد.

وی عنوان کرد: لازم است شهرهای با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد به سمت شرایط بهتری برگردند تا محدودیت ها کاهش یابد و شرایط برای فعالیت دیگر گروه ها مهیا شود.

وی تاکید کرد: چنانچه واحدی به شیوه نامه ها و دستورالعمل های بهداشتی به خوبی عمل نکند قطعا برای مدت سه هفته تعطیل خواهد شد.

کلانتری ابراز داشت: روند نزولی شیب کرونا کند و بستری بیش از ۴۰۰ بیمار کرونایی در استان یعنی شرایط شکننده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه، خواسته و مطلوب ما رسیدن به شرایط میانگین رعایت پروتکل های بهداشتی به بالای ۹۰ درصد است گفت: هم اکنون میانگین رعایت پروتکل ها در استان ۸۴ درصد است.

کلانتری با تاکید بر اینکه، خط قرمز ما رعایت شیوه نامه های بهداشتی است گفت: اگر قرار است فعالیتی قانونی و طبق مجوز ستاد ملی کرونا ادامه یابد، باید پایبند به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی باشد.

کلانتری گفت:همه دستگاه های اجرایی به جد پایبند به اجرای کامل دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی باشند و در این خصوص پیش قدم باشند.

وی از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان و همراهی مردم استان تقدیر کرد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.