صدور مجوز شیلات در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به وضعیت منابع آبی استان، صدور هر نوع مجوز شیلات در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حشمت الله صمیمی سه شنبه شب در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: آمادگی لازم برای رفع مشکلات پیش روی شیلات ( مراکز پرورش ماهی) استان از سوی اتاق بازرگانی و کارگروه رفع موانع تولید وجود دارد.

وی افزود: بررسی ها نشان داده است که استان در زمینه تولید گوشت مرغ کمبود دارد.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: ۴۱ واحد مرغداری راکد در استان وجود دارد که ۱۱ مورد از آن ها از رده خارج شده اند و ۳۰ واحد قابلیت احیا دارند.

صمیمی ابراز داشت: باید برنامه زمان بندی مناسبی توسط سازمان جهاد کشاورزی استان مشخص شود که طبق آن ۳۰ واحد مذکور احیا شوند.

وی تاکید کرد: علاوه بر این مجوز ۲۵ واحد مرغداری جدید از وزارت کشاورزی گرفته خواهد شد تا مشکلات استان در تامین گوشت مرغ رفع شود.

معاون اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بحث تسهیلات برای احداث واحد های جدید در حال پیگیری است.

صمیمی از اتاق بازرگانی یاسوج خواست فراخوانی بزنند تا افراد علاقه مند برای سرمایه گذاری در این بخش ورود کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج نیز گفت: در این مدت قانون معافیت سهم بیمه کارفرمایان در بحث کشاورزی ( گلخانه داران) حذف شده که این مهم مشکلاتی را برای تولیدکنندگان این استان فراهم کرده است.

جبار کیانی پور افزود: استاندار در بحث معافیت سهم بیمه کارفرمایان تولیدکننده واحدهای گلخانه ای در استان تاکید کرده بود که این روند مثل گذشته ادامه داشته باشد.

وی ادامه داد: نگاه سازمان تامین اجتماعی باید به سمت و سوی کمک به گلخانه داران استان باشد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.