بودجه کهگیلویه و بویراحمد ۷۲ درصد رشد داشته است

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اعتبارات سال جاری استان در لایحه بودجه ۵۶ درصد رشد داشت که این میزان با تلاش صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی به ۷۲ درصد رسید.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، حسین کلانتری روز دوشنبه در نشست شورای اداری کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: افزایش اعتبارات استان امسال با ۵۶ درصد رشد در لایحه بودجه با یک افزایش تاریخی رو به رو بوده است.

وی افزود: برنامه راهبردی امسال استان براساس پیام نوروزی مقام معظم رهبری  مبنی بر تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها پیش بینی شده است.

کلانتری ادامه داد: حوزه اقتصادی استان کهگیلویه و بویراحمد فعال بوده و اجرای طرح های مهمی با مجموعه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و مجموعه های وابسته در دستور کار است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: یکی از این طرح ها ساخت بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در دهدشت بوده که با وزارت کار در این زمینه ۳۳۵ میلیارد تومان تفاهم‌ نامه امضا شده است.

کلانتری ابراز داشت: اعتباری که برای اجرای طرح های مشترک با وزارت کار تصویب شده نزدیک به ۳۷ هزار میلیارد تومان بوده که هم اینک ۱۵ هزار میلیارد تومان آن جذب استان شده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: روز یکشنبه گذشته جلسه ای در بانک ملت برای تکمیل نیروگاه سیکل ترکیبی دهدشت برگزار شد و از صندوق توسعه ملی مجوز ۲۲۵ میلیون یورو برای اجرای این طرح مهم گرفته شد و در خصوص اراضی دهدشت غربی خبرهای خوبی در راه است.

وی افزود: در سال گذشته با برنامه ریزی های صورت گرفته ۳۵ طرح تولیدی و صنعتی راکد در استان فعال شد و امسال هم این روند شتاب پیدا خواهد کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: امسال چند کار مهم در استان باید اجرایی شود و پایان دولت را یک فرصت می دانیم که پروژه ها را تکمیل کرده و تحویل دولت بعدی دهیم.

کلانتری اظهار امیدواری کرد برخی از پروژه های در حال تکمیل شدن تا پایان اردیبهشت ماه به بهره ‌برداری برسند ، فاز نخست مجتمع پتروشیمی گچساران افتتاح  و سد چم شیر هم آبگیری سد شود.

وی گفت: از مهم ترین برنامه‌های استان بازسازی شهر زلزله‌ زده سی سخت است که دولت به دنبال تامین آرامش خاطر مردم این شهرستان است و خانه‌های آنها تا قبل از زمستان امسال باید تکمیل و تحویل داده شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به غیر از اعتبارات مصوب شده اعتبارات اضافی نیز برای شهرستان دنا در نظر گرفته شده اما مردم باید خودشان فعال باشند و از هم اکنون دست به کار شده و خانه ها را بسازند و زمان را از دست ندهند تا اعتبارات دیگری داده شود.

به گفته کلانتری میانگین پیشرفت کار در ساخت منازل مسکونی مردم در سی سخت قابل قبول است و امارها نشان می دهد که کار صدور پروانه ساخت همه واحدهای مسکونی شهر صورت گرفته و جلوتر از زمان مقرر این کار به اتمام رسیده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در حوزه محرومیت زدایی علاوه بر بودجه مصوب به استان ۵۰۰ میلیارد تومان اختصاص داده شده است. از لحاظ اعتباری توجه بسیار خوبی به محرومیت عمران روستاها و شهرهای استان شده که باید مدیران پای کار بیایند و با تقسیم بودجه و اعتبارات با رعایت عدالت کار خود را آغاز کنند.

کلانتری تاکید کرد که با هر مدیری که بخواهد بازی سیاسی در بیاورد و کار مردم را تعطیل کند برخورد خواهیم کرد و پرونده این مدیر را طوری خواهیم نوشت که در هیچ دولتی از او استفاده نشود.

کلانتری در ادامه گفت :در استان یک هزار و ۴۲۹ طرح عمرانی  وجود دارد و این طرح ها باید با تلاش مدیران پیگیری و مشکلات آنها برطرف شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مجموعه خادمان نظام سلامت در استان قدردانی کرد و گفت خیلی از مسئولان کشوری نگران استان بودند اما با تلاش شبانه ‌روزی و همت مسئولان و البته حضور مردم در صحنه وضعیت استان ما در کرونا بهتر از بسیاری از استان‌های کشور است.

کلانتری با تاکید بر اصل بی طرفی در ستاد انتخابات استان گفت که همه دستگاه ها باید امکانات خود را برای برگزاری انتخابات باشکوه در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.