سه فضا برای ورزش دانش آموزان در کهگیلویه و بویراحمد افتتاح شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: سه فضا برای ورزش دانش آموزان دوره ابتدایی این استان امروز دوشنبه در آیینی در استان به بهره برداری رسید.

سیده فریبا حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این آیین به صورت ویدئوکنفرانس و با حضور جمعی از مسؤولان معاونت تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

وی افزود: فعالیت این سه فضا در شهرهای دهدشت و لوداب و حوزه عشایر کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مساحت هر کدام از این فضاها ۲۵۰ مترمربع بوده و ۶۰۰ میلیون ریال نیز برای افتتاح و راه اندازی آنها هزینه شده است.

حسینی عنوان کرد: اهداف راه اندازی این فضاها شامل رشد و توسعه هر چه بیشتر فعالیت ‌های ورزشی بین دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد و افزایش شادابی و نشاط بین آنان بوده و با اولویت مدارس دخترانه و بهره گیری از فضاهای بدون استفاده است.

وی ابراز داشت: هم اینک ۱۳ فضا برای ورزش دانش آموزان دوره ابتدایی در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.