۱۲۰۲ زندانی کهگیلویه و بویراحمد در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کردند

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل زندان ها و اقدام های تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته یک هزار و ۲۰۲ نفر از زندانیان مرد و زن این استان در دوره های آموزشی فنی و حرفه ای، صنایع دستی و کشاورزی شرکت کردند.

منصور بیژنی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دوره های آموزشی با همکاری اداره کل فنی ‌و حرفه ‌ای، سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد برای زندانیان استان برگزار شد.

وی افزود: ۷۵۲ نفر از این تعداد زندانی کهگیلویه و بویراحمد در آزمون های پایانی حضور یافتند که ۶۰۳ نفر آنها موفق به دریافت گواهینامه معتبر آموزش فنی و حرفه ای شدند.

مدیرکل زندان ها و اقدام های تأمینی و تربیتی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مهمترین اهداف برگزاری این دوره های آموزشی در استان شامل کمک به اشتغال زندانیان پس از آزادی، پذیرش آنان از سوی جامعه و کاهش بازگشت مجدد به زندان ‌ها است.

بیژنی عنوان کرد: برخی مسائل شامل بیکاری و نداشتن درآمد مناسب موجب می ‌شود که زندانیان کهگیلویه و بویراحمد پس از آزادی دوباره مرتکب انواع جرایم شده و راهی زندان شوند.

وی ابراز داشت: زندان می‌ تواند یک مکان مناسب برای ارائه انواع آموزش های فنی و حرفه ای باشد تا زندانیان پس از آزادی با داشتن گواهینامه معتبر آموزش فنی و حرفه ای راهی بازار کار شده و کسب درآمد داشته باشند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.