۶۰۰ میلیارد ریال به حوزه راه روستایی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافت

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۰۰ میلیارد ریال به حوزه راه روستایی این استان در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ استان اختصاص داده شد.

کیامرث حاجی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: علاوه بر این ۳۴۰ میلیارد ریال نیز به حوزه آب روستایی کهگیلویه و بویراحمد در ردیف بودجه سال ۱۴۰۰ استان اختصاص یافته است.

وی افزود: وضعیت آسفالت، ترافیک و مبلمان شهری در کهگیلویه و بویراحمد و به ویژه یاسوج چندان مطلوب نیست و شهرداران استان باید در این زمینه پاسخگو باشند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه شهرداری‌ های این استان در حوزه ترافیک کم کاری کرده اند، بیان کرد: ۷۰ درصد اعتبارات ارزش افزوده باید صرف زیرساخت ‌های شهری شود.

حاجی زاده عنوان کرد: دلایلی شامل ورود بی رویه نیروهای انسانی غیرمتخصص به شهرداری های کهگیلویه و بویراحمد، انباشت نیرو و بی توجهی به ایجاد درآمد ثابت و پایدار موجب شده که شهرداران این استان متکی به اعتبارات ارزش افزوده‌ باشند.

وی ابراز داشت: سال ۱۴۰۰ اولویت اختصاص اعتبارات ارزش افزوده با آن دسته از شهرداری‌ های کهگیلویه و بویراحمد است که آن  را در حوزه زیرساخت و ترافیک هزینه کنند.

حاجی زاده بر لزوم پیگیری طرح جامع شهر یاسوج تأکید کرد و گفت: بر اساس این طرح شهرهای مادوان و سرآبتاوه به یاسوج ملحق می شوند و با حذف تقاطع حادثه ‌خیز مهریان اوضاع نابسامان آن نقطه نیز بهبود می ‌یابد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.