سرانه سوادآموزی برای معلولان کهگیلویه و بویراحمد تعیین شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: سرانه سوادآموزی برای معلولان مرد و زن گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال این استان ۲۰ میلیون ریال تعیین و اعلام شد.

اردشیر یاری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سرانه سوادآموزی به ازای باسواد شدن هر فرد در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال و شامل هزینه آموزش، بیمه و برگزاری کلاس های درس در مدت پنج ماه است.

وی افزود: میانگین این سرانه در کهگیلویه و بویراحمد برای دوره سوادآموزی هشت میلیون و ۴۰۰ هزار ریال، دوره انتقال ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و دوره تحکیم سواد نیز یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال است.

معاون پژوهش، برنامه ریزی و توسعه منابع اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: فعالیت های سوادآموزی در این استان در قالب برون سپاری و با مشارکت ۱۲ مؤسسه و تشکل مردم نهاد انجام می شود.

یاری عنوان کرد: هم اینک سه هزار و ۸۰۰ سوادآموز در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم سواد در کهگیلویه و بویراحمد در حال آموزش هستند.

وی ابراز داشت: ۸۰۰ سوادآموز کهگیلویه و بویراحمد در ۱۶ مرکز یادگیری محلی این استان علاوه بر سوادآموزی مهارت های زندگی و مهارت های اجتماعی را نیز فرامی گیرند.

یاری گفت: ۶ مرکز یادگیری محلی کهگیلویه و بویراحمد مجری طرح ملی بسته تحولی سواد و زندگی است که بر اساس آن حرفه آموزی از اولویت های مهم کاری خواهد بود.

بر اساس سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۱۳۹۵ نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در کهگیلویه و بویراحمد ۹۲.۷ درصد است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.