زمان برگزاری آزمون های پایان سال در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان سال دانش آموزان این استان در تمامی مقاطع تحصیلی را اعلام کرد.

هادی زارع پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در تمامی مقاطع تحصیلی از ۲۷ اردیبهشت‌ ماه آغاز شده و تا ۲۴ خردادماه نیز ادامه دارد.

وی افزود: دستورالعمل زمان و نحوه برگزاری آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در تمامی مقاطع تحصیلی اول اردیبهشت ماه امسال از سوی وزارت آموزش و پرورش به این استان ارسال شد.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این دستورالعمل با توجه به نظر اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا تهیه و تدوین شده است.

زارع پور عنوان کرد: آزمون های پایان سال دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در پایه ‌های اول و دوم دوره ابتدایی در مناطق با وضعیت آبی حضوری و در مناطق با وضعیت زرد، نارنجی و قرمز غیرحضوری خواهد بود.

وی ابراز داشت: این آزمون ها در پایه‌ های سوم تا پنجم دوره ابتدایی غیرحضوری و در پایه ششم دوره ابتدایی در مناطق با وضعیت آبی حضوری و در مناطق با وضعیت زرد، نارنجی و قرمز غیرحضوری است.

زارع پور گفت: این آزمون ها در پایه های دهم و یازدهم دوره متوسطه دوم غیرحضوری و در پایه های نهم دوره متوسطه اول و دوازدهم دوره متوسطه دوم حضوری است زیرا پایه نهم در پایه دهم اثرگذار بوده و پایه دوازدهم نیز در کنکور سراسری اثر دارد.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.