معاون وزیر بهداشت ازعملکرد کهگیلویه ‌وبویراحمد درمدیریت کروناتقدیر کرد

چکیده: یاسوج- ایرنا- معاون وزیر بهداشت و درمان از عملکرد کهگیلویه و بویراحمد در مدیریت بیماری کرونا تقدیر کرد و گفت: این استان حتی موفق تر از استان‌های بزرگ و پایلوت بوده است.

به گزارش توازن و به نقل از ایرنا، قاسم جان‌ بابایی روز چهارشنبه در نشست استانی ستاد کرونا در کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت:  هماهنگی و انسجام مطلوبی میان تیم مدیریتی استان وجود دارد و تلاش و تعهد افراد است که مقابله با ویروس را کارآمد تر می ‌کند.

وی افزود: کمبود ها و عقب ‌ماندگی‌هایی با توجه به تراکم جمعیتی در زمینه امکانات بهداشتی و درمانی در این استان دیده می شود که باید اصلاح شوند.

جان بابایی تصریح کرد: دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد نوپا بوده و قابل مقایسه با دیگر دانشگاه های کشور نیست.

معاون وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: تمامی پیک‌ها با عوامل اجتماعی مثل مسافرت‌ها و مراسم‌های عروسی و عزا ارتباط داشت هر جا که پیک اتفاق می ‌افتد قبل از آن عوامل اجتماعی صورت گرفته است.

وی ابراز داشت: پیک نخست کرونا در این استان در ماه های مهر و آبان رخ داد و هم اینک نیز یک پیک دیگر را تجربه می کند.

جان‌ بابایی افزود: حداکثر ظرفیت بیمارستان های استان برای کرونا استفاده می‌شود و کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استان‌ها بیشترین بستری ها را داشته ‌است.

معاون وزیر بهداشت و درمان بیان کرد: فوتی های این استان کمتر از میانگین کشوری بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین درصد کشندگی بیماران بستری در استان از میانگین کشوری بسیار کمتر بوده که عملکردی قابل تقدیر است.

جان بابایی گفت: چنانچه بتوانیم مرگ و میر را کاهش دهیم نشانه این است که کارآمد بوده ایم.

معاون وزیر بهداشت و درمان ادامه داد: در پیک دوم (کنونی) بستری های استان بسیار بالا بوده اما همیشه از میانگین کشوری فوتی‌ های استان کمتر بوده و افراد بد حال کم تر از میانگین کشوری بوده اند.

وی عنوان کرد: این استان در بیماریابی و تشخیص خوب اقدام کرده و میزان فوتی‌های آن نسبت به جمعیت از بهترین استان ها بوده و مرگ و میر در استان نزدیک به یک سوم کشور بوده است.

جان بابایی تصریح کرد: مشکلات استان در حوزه بهداشت و درمان احصا می شود که برای نمونه بیمارستان گچساران ۱۳۰ تخت دارد و باید سی تی اسکن داشته باشد.

وی گفت: شهر دهدشت قدمت و جمعیت زیاد دارد اما در زمینه تجهیزات عقب مانده است که این موضوع را پیگیری می‌ کنیم.

معاون وزیر بهداشت و درمان تاکید کرد: افزایش سهمیه واکسن کرونا برای این استان با توجه به وقوع زلزله سی سخت نیز پیگیری خواهد شد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.