مهلت ارسال آثار به جشنواره منطقه ای فیلم آب و انرژی اعلام شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- دبیر شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی صنعت آب و برق کهگیلویه و بویراحمد گفت: مهلت ارسال آثار به نخستین جشنواره منطقه ای فیلم های ۱۰۰ ثانیه ‌ای آب و انرژی روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ است.

علی محمد غریبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این جشنواره با همکاری وزارت نیرو و یونسکو (سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد) و با حضور فیلمسازان و مستندسازان ایران و برخی کشورهای دنیا برگزار می شود.

وی افزود: زمان برگزاری این جشنواره ۱۵ ژوئن ۲۰۲۱ مصادف با ۲۵ خردادماه ۱۴۰۰ همزمان با گرامیداشت هفته محیط زیست است.

دبیر شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی صنعت آب و برق کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این جشنواره در سه بخش مستند، داستانی و انیمیشن و با شعار ۱۰۰ ثانیه برای آب و انرژی برگزار خواهد شد.

غریبی عنوان کرد: محورهای این جشنواره شامل «ارزش زیست ‌محیطی آب و انرژی»، «ارزش اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آب و انرژی»، «تغییر اقلیم، آب و انرژی»، «نقش رسانه در آموزش و مدیریت مصرف بهینه آب و انرژی» و «دسترسی به آب سالم و انرژی پایدار» است.

وی ابراز داشت: اهداف برگزاری این جشنواره شامل آگاهی بخشی در زمینه اهمیت مدیریت مصرف آب و انرژی برای حفظ محیط زیست، تبیین نقش بهره‌ برداری بهینه از منابع آب و انرژی در توسعه پایدار، ترغیب مردم به مدیریت مصرف آب و انرژی در زمان بحران‌ های فراگیر، آشنایی با نحوه تولید، انتقال و توزیع انرژی و آشنایی با نحوه جمع‌ آوری، استحصال، فرآیند انتقال، تصفیه و توزیع آب است.

غریبی گفت: جایزه هر سه بخش مستند، داستانی و انیمیشن این جشنواره برای نفر اول تندیس و یک هزار دلار، برای نفر دوم تندیس و ۷۰۰ دلار و برای نفر سوم نیز تندیس و ۳۰۰ دلار است.

وی اظهار داشت: فیلمسازان و مستندسازان کهگیلویه و بویراحمدی متقاضی شرکت در این جشنواره آثار خود را از طریق وب سایت به نشانی اینترنتی www,۱۰۰-we.co ارسال کنند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.