یک فروند بالگرد اطفای حریق جنگل به کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می یابد

چکیده: یاسوج- ایرنا- استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک فروند بالگرد برای امداد رسانی در مواقع آتش سوزی جنگل ها و مراتع این استان اختصاص می یابد.

حسین کلانتری روز دوشنبه در نشست ستاد پیشگیری و مدیریت بحران استان اظهار داشت:  اورژانس هوایی کشور چند فروند بالگرد ملکی بین استان ها توزیع خواهد کرد.

وی بیان کرد: از این تعداد یک فروند بالگرد به استان کهگیلویه و بویراحمد اختصاص می یابد.

کلانتری تصریح کرد: با توجه به سخت گذر بودن مراتع و جنگل های کهگیلویه و بویراحمد در مواقع آتش سوزی استقرار بالگرد نقش مهمی در کاهش این حوادث خواهد داشت.

وی ابراز داشت: سال گذشته برای جلوگیری از گسترش آتش در مواقع آتش سوزی یک پایگاه اطفای حریق در منطقه سرآبیدفیروز آباد شهرستان بویراحمدبا ۵۵ دستگاه دمنده راه اندازی شد.
کلانتری با بیان اینکه حفاظت از منابع ملی وظیفه همگانی است،  افزود: اطفای حریق در مراتع و جنگل‌ها با تجهیزات سنتی دیگر امکان پذیر نیست و باید به دستگاه های به روز تجهیز شویم تا در صورت بروز آتش با مشکل مواجه نشویم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باید شهرداری ها و دهیاری‌ها نیز به تجهیزات اطفای حریق مجهز شوند چراکه آن‌ها می توانند نقش موثری در مهار آتش سوزی‌ها داشته باشند.
بیش از یک میلیون هکتار جنگل معادل، ۲۰درصد مساحت جنگلهای منطقه زاگرس و هشت درصد جنگلهای کشور در استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.
همچنین  وسعت مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۴۸۰ هزار هکتار است.

پارسال یکهزار و۸۵۰ هکتار از جنگل ها ومراتع کهگیلویه وبویراحمد بر اثر آتش سوزی ها خسارت دید.

کهگیلویه و بویراحمد دارای ۵۵۲ هزار هکتار مرتع و بیش از ۸۰۰ هزار هکتار جنگل است.

این استان با مساحتی حدود ۱۶ هزار و ۲۴۹ کیلومترمربع، سرزمینی مرتفع و کوهستانی با اقلیم سردسیری و گرمسیری در جنوب غربی ایران قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.