تعطیلی بازار گچساران برای پیشگیری از کرونا تمدید شد

چکیده: گچساران- ایرنا- فرماندار گچساران گفت: با توجه به وضعیت بحرانی شیوع ویروس کرونا در این شهرستان تعطیلی برخی از واحدهای صنفی بازار شهر دوگنبدان برای یک هفته دیگر تمدید شد.

علی رضا اتابک روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان‌ها از ۶اردیبهشت به مدت یک هفته همچنان متوقف و تعطیل است.

وی بیان کرد:  محدودیت های کرونایی در شهرستان گچساران به عنوان یکی از شهرستان‌های پرخطر کرونا در سطح کشور به مدت یک هفته دیگر تمدید شد.

اتابک  ادامه داد: براساس این اعمال فقط دسته اول مشاغل شامل نانوایی‌ها، قصابی‌ها، میوه ‌فروشی‌ها و مراکز بهداشتی درمانی، اورژانس ها، مراکز امنیتی، مراکز اداری و خدماتی، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها  و داروخانه اجازه فعالیت در این شهرستان  را دارند.

فرماندار گچساران ابراز کرد:  با وجود اعمال محدودیت ۲ هفته ای در گچساران، وضعیت شهرستان همچنان قرمز و به مرحله مطلوب نرسیده و به همین دلیل  محدودیت‌های کرونایی به مدت یک هفته  دیگر در گچساران اجرا خواهد شد.

وی اظهار داشت: مشاغل گروه دوم شامل پاساژها، مراکز خرید و، مال‌های فروش غیر مواد غذایی، تمرین و انجام مسابقه‌های ورزشی، مراکز متبرکه و زیارتگاه‌ها، مساجد و مصلی‌ها، قنادی یا شیرینی فروشی، آب میوه و بستنی فروشی، مراکز تهیه و طبخ غذا با پذیرش مشتری، آرایشگاه مردانه، بازار فروش خودرو، مراکز شماره گذاری اتومبیل، فرش و موکت فروشی، اسباب بازی فروشی، فروش لوازم خانگی، خدمات چاپ دیجیتال، تزیینات داخلی ساختمان، کادویی فروشی، عمده فروشی و خرده فروشی پوشاک، پارچه فروشی، آتلیه و عکاسی، مشاور املاک، پرده سرا، فروش مبلمان، فروش کیف و کفش، فروش لوازم التحریر، خیاطی، خرازی، فروشگاه لوازم آرایشی و بهداشتی، شیرینی پزی، خشکبار و آجیل فروشی  مجوز فعالیت به مدت یک هفته را ندارند.

اتابک ادامه داد: همچنین براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا  مشاغل گروه سوم شامل دانشگاه‌ها، مدارس، حوزه‌های علمیه، آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و زبان‌سراها و سایر آموزشگاه‌ها و کتابخانه‌ها، مهدهای کودک، استخرهای سرپوشیده، سینما و تئاتر و مراکز مشابه، موزه و باغ موزه، تالارهای پذیرایی، آرایشگاه‌های زنانه و سالن‌های زیبایی از مهمترین مشاغلی هستند که مجوزفعالیت  تا اطلاع ثانوی را ندارند.

وی گروه چهارم نیز شامل  برگزاری مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها، باشگاه‌های ورزشی برای ورزش‌های پر برخورد از جمله کشتی و کاراته و جودو، مدارس شبانه روزی، کافه، قهوه خانه و چایخانه با عرضه مواد دخانی، باغ وحش و شهربازی‌ها و مراکز تفریحی آبی اعلام کرد.

اتابک گفت: با اعمال محدودیت‌های ۲ هفته‌ای در شهرستان روند ویروس کرونا در این شهرستان به شرایط تثیبت رسید. 
فرماندار گچساران تصریح کرد: کاهش، افزایش و تمدید محدودیت‌های کرونایی بستگی به وضعیت  شهرستان و رنگ بندی آنها دارد و محدودیت‌ها بر این اساس اعمال خواهد شد.

اتابک  بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی شهروندان تاکید کرد و گفت: انتظار می رود مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت و از حضور در اماکن شلوغ، میهمانی ها، نشست های انتخاباتی و دورهمی‌های خانوادگی خود داری کرده و برای حفظ سلامت خود و سایرین و همچنین همراهی با کادر درمان همکاری لازم را داشته باشید.
 وی ادامه داد: براساس بررسی‌های صورت گرفته تمامی محدودیت‌ها در شهرستان گچساران بصورت کامل به اجرا درآمده و مورد نظارت جدی فرمانداری‌ها قرار دارد.

اتابک گفت: رسانه‌ها در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا می توانند نقش مهمی را ایفا کنند و در این مسیر حوزه بهداشت را کمک کنند.

شهرستان ۱۵۶ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.