۶۲ میلیاردتومان بلاعوض به زلزله‌زدگان سی‌سخت پرداخت شد

چکیده: یاسوج -ایرنا-مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۶۲ میلیاردتومان کمک بلاعوض متناسب باپیشرفت فیزیکی کار به زلزله‌زدگان سی‌سخت پرداخت شده است.

حسین جنتی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس تصمیم بنیاد مسکن به واحد های خسارت دیده از زلزله در شهرها ۱۳۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره همراه با ۵۵ میلیون تومان بلاعوض و در روستاها نیز ۱۱۰ میلیون تومان تسهیلات کم‌بهره و ۵۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی افزود: چهار هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت آسیب دیدند که یک هزار و ۷۰۰ واحد آن احداثی و مابقی تعمیراتی هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد:  آواربرداری شهر کامل انجام شده است و در عین حال بنیاد کار عملیات اجرایی واحدهای احداثی را آغاز کرده است.

جنتی عنوان کرد:هم‌اکنون عملیات اجرایی بیش از  ۳۰۰ واحد در شهر آغاز و در روستاها نیز کار شروع شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ روستا با ۶۸۰ واحد مسکونی در زلزله سی‌سخت دچار خسارت شدند، ابراز داشت:در مجموع واحدهای مسکونی تعمیراتی بالای ۸۵ درصد پیشرفت کاری دارند و احداثی‌ها نیز در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ نفر از افرادی که واحدهای آن‌ها در زلزله آسیب دیده بود به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات معرفی شدند که بانک‌ها در حال عقدقرارداد با مالکان هستند.

جنتی افزود : پیش بینی می شود واحدهای تعمیراتی حداکثر تا پایان اردیبهشت امسال و همچنین واحدهای احداثی تا پایان تیرماه سال جاری تکمیل و تحویل متقاضیان شود.

 زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند.

بنا بر اعلام مرکز لرزه‌نگاری کشور این زمین لرزه در عمق  هشت کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.