زمان برگزاری آزمون مدارس سمپاد در کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

چکیده: یاسوج- ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در این استان برای سال تحصیلی ۱۴۰۱ - ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور روزهای ۲۰ و ۲۱ خردادماه امسال است.

هادی زارع پور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمون ورودی پایه هفتم ساعت ۹ صبح روز پنجشنبه ۲۰ خردادماه و آزمون ورودی پایه دهم نیز روز جمعه ۲۱ خردادماه امسال برگزار می‌ شود.

وی افزود: آخرین مهلت تکمیل فرآیند ‌نام نویسی (پرداخت هزینه) در مدارس استعدادهای درخشان کهگیلویه و بویراحمد تا پایان روز جمعه سوم اردیبهشت ماه امسال است.

مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: در صورت بروز مشکلات ناشی از همه‌ گیری بیماری کرونا تاریخ برگزاری آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان در کشور و این استان بنا به صلاحدید اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا قابل تغییر خواهد بود.

زارع پور عنوان کرد: لازم است که دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی و نهم متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند به اطلاعیه ‌های صادره از سوی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در مورد تاریخ دقیق برگزاری آن توجه کنند.

وی ابراز داشت: نام نویسی دانش آموزان پایه های ششم ابتدایی و نهم متوسطه اول کهگیلویه و بویراحمد که متقاضی شرکت در این آزمون هستند تنها از طریق سامانه ملی به نشانی اینترنتی azmoon.medu.ir امکان پذیر بوده و تمام فرآیند نام نویسی نیز به صورت اینترنتی انجام می‌ شود.

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.