استادان دانشگاه یاسوج در فهرست برترین دانشمندان دنیا قرار دارند

چکیده: یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه یاسوج گفت: ۶ نفر از استادان این دانشگاه در فهرست برترین دانشمندان یک و ۲ درصد علمی دنیا قرار دارند.

احمد عریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: استادان دانشگاه یاسوج در سطح ملی، منطقه ای و جهانی و در تمامی شاخص‌ های علم سنجی جزو برترین‌ ها هستند.

وی افزود: دانشگاه یاسوج از محصولات انقلاب اسلامی بوده و دانشگاهی جوان است که در گروه ‌های علمی، دانشکده ‌های فعال و استادان صاحبنظر در سطح ملی، منطقه ای و جهانی و در تمامی شاخص‌ های علم سنجی حضور دارد.

رییس دانشگاه یاسوج بیان کرد: روش‌ های علم سنجی شامل تولید علم و مراجعه به مقاله های علمی و آموزشی بوده و حضور دانشگاه یاسوج نیز در تمامی شاخص‌ های آن فعال است.

عریان عنوان کرد: دانشگاه یاسوج در تعدادی از رشته ‌ها جزو ۳۰ صدم برتر دنیا و در برخی نیز جزو ۴۰۰ تا ۵۰۰ برتر جهان است.

وی ابراز داشت: دانشگاه یاسوج در سیستم ‌های علم سنجی مختلف شامل تایمز، دانشگاه‌ های سبز و شانگ های حضور دارد.

رییس دانشگاه یاسوج با تأکید بر اینکه دانشمندان جوان این دانشگاه جزو چهره‌ های برتر علمی دنیا هستند، گفت: امسال ۳۳۰ هزار نفر در دنیا دانشمند یک درصد و ۲ درصد بودند.

عریان اظهار داشت: مرحله نخست سه نفر و در فهرست ‌های بعدی نیز سه نفر دیگر از استادان دانشگاه یاسوج و در مجموع ۶ نفر جزو لیست دانشمندان یک درصد و ۲ درصد علمی دنیا بوده اند.

وی افزود: دانشگاه یاسوج در رنکینگ جهان اسلام و سایر رنکینگ‌ ها از جایگاه مناسب و مطلوبی برخوردار است.

رییس دانشگاه یاسوج بیان کرد: کسب چنین موفقیت ‌های ارزنده ای نباید به هیچ وجه موجب توقف رشد، توسعه و پیشرفت علمی این دانشگاه شود.

عریان عنوان کرد: باید نقص‌ های دانشگاه یاسوج شناسایی و برای رفع آنها اقدام شود و توانمندی ‌های آن نیز افزایش پیدا کند تا سالانه سنگرهای علمی بیشتر و بهتری فتح شود.

تعداد اعضای هیأت علمی دانشگاه یاسوج افزون بر ۲۵۰ نفر و شمار دانشجویان آن در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا نیز بیش از ۶ هزار نفر است.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.