۹۳۷ معتاد در مرکز ترک اعتیاد گچساران درمان شدند

چکیده: گچساران- ایرنا- رئیس اداره بهزیستی گچساران گفت: ۹۳۷ نفر معتاد در سال گذشته با مراجعه به مراکز ترک اعتیاد این شهرستان موفق به ترک مصرف مواد مخدر شدند.

مهران کشاورز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۷۷ درصد از معتادان بهبود یافته در مراکز ترک اعتیاد نیمه اقامتی این شهرستان معادل ۷۱۹ نفر غیر بومی بودند.

وی بیان کرد: ۶ مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان وجود دارد که یکی از آنها مختص زنان است.

کشاورز ابراز کرد: در سال گذشته برای ۱۹ نفر معتاد بهبود یافته در این شهرستان با پرداخت هشت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال  تسهیلات، اشتغال ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: اشتغال بهبود یافتگان تأثیر بسزایی در کاهش احتمال بازگشت آنان به اعتیاد خواهد داشت.

کشاورز به حمایت بهزیستی برای ترک اعتیاد مصرف کنندگان مواد مخدر نیازمند اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۲۰ میلیون ریال یاری برگ در سال گذشته به ۹۲ نفر (معتادان با رفتار پرخطر) پرداخت شده است.

وی طول مدت درمان معتادان مراجعه کننده به کمپ ها را ۲۸ روز اعلام کرد و افزود: نیمی از افراد مراجعه کننده به کمپ های ترک اعتیاد این شهرستان دارای سن ۱۹ تا ۲۸ هستند.

رئیس اداره بهزیستی گچساران عملکرد مراکز ترک اعتیاد سرپایی شهرستان را نیز مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ماهانه بطور متوسط ۲۰ نفر به این مراکز درمانی مراجعه می کنند.

وی متوسط سن افراد مراجعه کننده به مراکز درمانی ترک اعتیاد زیر پوشش بهزیستی این شهرستان را ۲۰ تا ۳۵ سال اعلام کرد و افزود: حمایت از خانواده معتادان در زمان ترک اعتیاد، برگزاری کلاس های فنی و حرفه ای، و ارایه خدمات و آموزش از اقدامات مهم این اداره در

زمینه پیشگیری و حمایت از خانواده معتادان این شهرستان است.

بیش از ۹۲۲کیلو گرم انواع مواد مخدر با اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده، سال گذشته در این شهرستان کشف و ضبط شد.

۴۷۷ خرده فروش، نگهدارنده و توزیع کننده مواد مخدر نیز در این مدت دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی گچساران شدند.

شهرستان ۱۵۰ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on telegram
Telegram
Share on print
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.